Instrukce k vrácení vstupenek – koncerty Festivalového podzimu MHF LEOŠE JANÁČKA 2020

Vážení příznivci MHF Leoše Janáčka,

z důvodu nařízení vlády ČR a ústředního krizového štábu jsme nuceni upustit od realizace letošního festivalu v plánovaném termínu, programu a rozsahu. Proto Vám níže uvádíme instrukce, jak postupovat při navrácení vstupenek. Náš festival se však díky zrušení letošního ročníku a některých koncertů Festivalového podzimu dostal, stejně jako mnohé další kulturní instituce, do velmi nepříjemné finanční situace. Za této situace velmi uvítáme Vaši případnou podporu. Pokud se rozhodnete nám pomoci, můžete si vybrat ze tří možností:

 1. Vzdát se nároku na vrácení peněz za zakoupené vstupenky (nebo jejich části) a podpořit budoucí projekty MHF Leoše Janáčka. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, kontaktujte nás, prosím, na adrese vstupenky@mhflj.cz. Samozřejmostí je možnost obdržení potvrzení o darování částky ve prospěch MHF Leoše Janáčka (vzor potvrzení je přiložen níže). Hodnotu takovéhoto bezúplatného plnění můžou fyzické i právnické osoby odečíst od základu daně v souladu s ustanoveními zákona o daních z příjmů.
 2. Spojit se s námi a nezávisle na žádosti o vrácení vstupného věnovat MHF Leoše Janáčka libovolnou částku. Možnost obdržení potvrzení o darování částky ve prospěch MHF Leoše Janáčka je opět samozřejmostí.
 3. Zvážit možnost dlouhodobější podpory MHF Leoše Janáčka vstupem do Klubu Leoše Janáčka sdružující příznivce, a hlavně mecenáše našeho festivalu (více informací na webu https://www.mhflj.cz/klub-leose-janacka/ nebo na adrese klub@mhflj.cz)

 LISTOPADOVÉ KONCERTY:

S lítostí Vám musíme oznámit, že se následující koncerty nemohou konat:

 • Komorní koncert ve Starém Bohumíně17. 11. 2020, Pod Zeleným dubem (Vilém Veverka a Benda Quartet)
 • Varhanní koncert v Ludgeřovicích20. 11. 2020, kostel sv. Mikuláše (Filip Šmerda, Alžběta Stračinová, Barbora Jirásková)
  vystoupení  se uskuteční bez přítomnosti veřejnosti a termín vysílání rozhlasového snímku vám včas oznámíme
 • Komorní koncert Frýdecká Panna Maria a vrcholné skladatelovo dílo v Národním domě ve Frýdku-Místku 21. 11. 2020 (Ľudovít Ludha, Sylva Čmugrová, Tereza Hořejšová, Lucie Vagenknechtová, Petra Vondrová, Martin Kasík, Lukáš Hurník)
 • GENERACE – Koncert oceněných prací skladatelské soutěže GENERACE 2019 – 24. 11. 2020 (Ostravští komorní sólisté, Tomáš Stanček)
  Vystoupení se uskuteční bez přítomnosti veřejnosti a termín vysílání rozhlasového snímku vám včas oznámíme
 • Pěvecký koncert MOLIERI v Evangelickém Kristově kostele v Ostravě – 29. 11. 2020 (Adam Plachetka a Czech Ensemble Baroque).

Vystoupení se uskuteční bez přítomnosti posluchačů – ti jej mohou sledovat v živém přenosu na webových i FB stránkách festivalu. Koncert také zaznamenají mikrofony Českého rozhlasu, který pak ze záznamu koncert odvysílá na druhý svátek vánoční, tedy 26. 12. 2020. 

 

POSTUP PŘI VRÁCENÍ VSTUPENEK:

 1. Vstupenky zakoupené přes prodejní místo Janáček Point v DKMO (prodejní místo Janáčkovy filharmonie Ostrava) lze vrátit pouze v tomto prodejním místě, nikoliv jinde. Provozovna je nyní zavřená, nicméně přesné informace o otevření budou zveřejněny na webu https://www.jfo.cz/koncerty-a-vstupenky/rezervace-a-prodej/predprodej-vstupenek-2/. Chcete-li peníze za vstupenky zakoupené přes prodejní místo Janáček Point zaslat na účet, kontaktujte nás na adrese vstupenky@mhflj.cz a do emailu vepište níže uvedené informace:
  – Jméno, příjmení, číslo účtu, kam máme částku zaslat, dále termín a název představení a čestné prohlášení, že jste držitelem uvedených vstupenek;
  – číslo vstupenky (11místné číslo) / více vstupenek;
  – u zahraničních plateb potřebujeme také: jméno majitele účtu, adresa majitele účtu, IBAN, SWIFT CODE.
 2. Vstupenky zakoupené přes prodejní místa sítě Colosseum Ticket řeší přímo provozovatel prodejní sítě Colosseum Ticket. Vrácení peněz lze nárokovat vyplněním formuláře na webu provozovatele: https://formular.colosseum.eu/cs/ .Pokud se rozhodnete, že nechcete vrátit vstupné a podpořit tak MHF Leoše Janáčka, postupujte podle bodu 4 instrukcí na výše uvedeném webu. Možnost obdržení potvrzení o darování částky ve prospěch MHF Leoše Janáčka je opět samozřejmostí.
 3. Platby za vstupenky zakoupené online platební kartou přes náš web www.mhflj.cz a také přes web www.colosseumticket.cz (tzv. eVstupenky) budou vráceny automaticky společností Colosseum Ticket na účet nakupujících do 90 dnů. Chcete-li se však nároku na vrácení peněz vzdát a podpořit tím MHF Leoše Janáčka, kontaktujte nás na adrese vstupenky@mhflj.cz do 14. 12. 2020.
 4. Vstupenky zakoupené přes dárkové poukazy nebo ve festivalové kanceláři řeší přímo festivalová kancelář. Chcete-li peníze za vstupenky takto zakoupené zaslat na účet, kontaktujte nás na adrese vstupenky@mhflj.cz
 5. Subjekty, které si zakoupily vstupenky tzv. „na fakturu“ budou kontaktovány naší produkcí ohledně postupu při navrácení peněz.

Vstupenky můžete vracet od 9. 11. do 20. 12. 2020

V případě jakýchkoliv nejasností či dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na adrese vstupenky@mhflj.cz nebo telefonicky na čísle +420 731 176 024 nebo na čísle +420 775 651 101.