News

 • Pár týdnů od spuštění předprodeje vstupenek jsou některé koncerty zcela nebo téměř vyprodané – jako například Nedělní matiné s brunchem 31. 5. Už jen pár vstupenek zbývá na Pěvecký koncert Molieri s Adamem Plachetkou 29. 5. – festivalová produkce zvažuje navýšení kapacity...

 • Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka právě odtajnil hvězdné tváře festivalu, zveřejnil kompletní program a zahájil předprodej na 27 koncertů a další akce v rámci doprovodného programu. MHF Leoše Janáčka se letos bude konat od 27. 5. do 1. 7. 2020 v Ostravě, Hukvaldech a dalších 5 městech.

 • V pondělí 9. prosince 2019 převzal pro MHF Leoše Janáčka na slavnostním večeru Region pro sebe Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka, prestižní ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje v kategorii Úspěšná akce v kraji“.

 • Nevybrali jste si z koncertů vánočního předprodeje? Nejste si jistí, zda byste se trefili do vkusu svým blízkým? Darujte jim poukaz na nákup vstupenek na koncerty MHF Leoše Janáčka ve Vámi určené hodnotě!

 • Slavné Mozartovy árie v podání sólisty Metropolitní opery Adama Plachetky, vystoupení světového klavíristy Jean Efflama Bavouzeta nebo večerní slunovrat pod otevřenou oblohou s legendárním souborem Hradišťan.

 • Děkujeme všem za třetí sváteční den ve stanu svobody na Masarykově náměstí. Vystoupení sboru Permoník bylo opravdu dojemné.

 • Koncertní sbor Permoník a Mužský komorní sbor Permoník ve spolupráci s MHF Leoše Janáčka Vás zvou na koncertní vystoupení "S láskou má svět naději..." / 17. listopadu od 16:30.

 • V pátek 1. 11. proběhla za účasti primátora města Tomáše Macury na Radnici města Ostravy tisková konference k projektu SAMETOVA!!! Moderovala ji Michaela Dvořáková, která je mimo jiné PR manažerkou MHF Leoše Janáčka. Tiskové konference se zúčastnil také ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek.

 • Máte kladný vztah ke kultuře a klasické hudbě? Baví Vás organizování akcí? Umíte být pevnou součástí týmu? Hledat efektivní řešení problémů? Chcete být v úzkém kontaktu s festivalovými partnery? Chcete aktivně rozvíjet klub podporovatelů MHF Leoše Janáčka?

 • 9. ročník soutěže “Generace – mezinárodní soutěže skladatelů do 30 let” z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska

 • „S velkou radostí a zájmem sleduji přípravy projektu nové koncertní haly v Ostravě. Veřejná prezentace nejlepších návrhů, nadšená slova primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury i přesvědčení dalších představitelů města mě naplňují nadějí, že to tentokráte vyjde!“ Jaromír Javůrek.

 • Do dalšího ročníku festivalu zbývá celých 8 měsíců, ale přípravy probíhají již nyní. A to vedle dramaturgických a programových také stavební! Svědčí o tom rozsáhlá a zásadní rekonstrukce amfiteátru v Oboře Hukvaldy, která je historicky první od roku 1950.

Loni se poprvé konal Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka, který vznikl spojením festivalů Janáčkův máj a Janáčkovy Hukvaldy. Letošní ročník proběhne v termínu od 28. 5. do 1. 7. 2019 a své diváky zve do velkých koncertních síní, ale také do sakrálních prostor, zámku, hornického muzea, rozhlasového studia nebo open air prostor v Hukvaldech. Festivalová programová nabídka uspokojí náročné posluchače i rodiny s dětmi. Po dobu 5 týdnů se v Ostravě, Hukvaldech a dalších 10 okolních městech představí osobnosti, jakými jsou pianista Sergei Babayan, houslisté a houslistka Renaud Capuçon, Milan Paľa, Ivan Ženatý, Isabelle Faust, filharmonici z Toulouse, dirigent Kristjan Järvi nebo „domácí“ klavírista Tomáš Kačo a mnozí další.