News

 • Ve věku 86 let po dlouhé nemoci zemřel významný polský hudební skladatel a dirigent Krzysztof Penderecki, který je považován za jednoho z klíčových představitelů hudební avantgardy druhé poloviny 20. století. Jak na tuto velkou osobnost vzpomíná ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek? „Krzysztof

 • Zatímco Evropou obchází koronavirus, naděje neuhasíná a na plné obrátky se připravují jarní hudební festivaly. Jedním z nich je Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka, který v Moravskoslezském kraji patří od konce května po začátek prázdnin k neodmyslitelným a tradičním akcím.

 • Vážení příznivci MHF Leoše Janáčka, v současné nelehké situaci jistě málokdo přemýšlí, co bude v květnu… My však nad tím přemýšlet musíme a proto Vám níže přinášíme alespoň malé shrnutí příprav festivalu v době současných mimořádných opatření.

 • S ohledem na vyhlášení stavu nouze se odkládá zasedání mezinárodní poroty GENERACE – mezinárodní soutěže skladatelů do třiceti let ze zemí Visegrádské čtyřky. Nový termín zasedání a následné zveřejnění výsledků soutěže včas oznámíme. Děkujeme za pochopení.  

 • Pár týdnů od spuštění předprodeje vstupenek jsou některé koncerty zcela nebo téměř vyprodané – jako například Nedělní matiné s brunchem 31. 5. Už jen pár vstupenek zbývá na Pěvecký koncert Molieri s Adamem Plachetkou 29. 5. – festivalová produkce zvažuje navýšení kapacity...

 • Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka právě odtajnil hvězdné tváře festivalu, zveřejnil kompletní program a zahájil předprodej na 27 koncertů a další akce v rámci doprovodného programu. MHF Leoše Janáčka se letos bude konat od 27. 5. do 1. 7. 2020 v Ostravě, Hukvaldech a dalších 5 městech.

 • V pondělí 9. prosince 2019 převzal pro MHF Leoše Janáčka na slavnostním večeru Region pro sebe Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka, prestižní ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje v kategorii Úspěšná akce v kraji“.

 • Nevybrali jste si z koncertů vánočního předprodeje? Nejste si jistí, zda byste se trefili do vkusu svým blízkým? Darujte jim poukaz na nákup vstupenek na koncerty MHF Leoše Janáčka ve Vámi určené hodnotě!

 • Slavné Mozartovy árie v podání sólisty Metropolitní opery Adama Plachetky, vystoupení světového klavíristy Jean Efflama Bavouzeta nebo večerní slunovrat pod otevřenou oblohou s legendárním souborem Hradišťan.

 • Děkujeme všem za třetí sváteční den ve stanu svobody na Masarykově náměstí. Vystoupení sboru Permoník bylo opravdu dojemné.

 • Koncertní sbor Permoník a Mužský komorní sbor Permoník ve spolupráci s MHF Leoše Janáčka Vás zvou na koncertní vystoupení "S láskou má svět naději..." / 17. listopadu od 16:30.

 • V pátek 1. 11. proběhla za účasti primátora města Tomáše Macury na Radnici města Ostravy tisková konference k projektu SAMETOVA!!! Moderovala ji Michaela Dvořáková, která je mimo jiné PR manažerkou MHF Leoše Janáčka. Tiskové konference se zúčastnil také ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek.

Loni se poprvé konal Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka, který vznikl spojením festivalů Janáčkův máj a Janáčkovy Hukvaldy. Letošní ročník proběhne v termínu od 28. 5. do 1. 7. 2019 a své diváky zve do velkých koncertních síní, ale také do sakrálních prostor, zámku, hornického muzea, rozhlasového studia nebo open air prostor v Hukvaldech. Festivalová programová nabídka uspokojí náročné posluchače i rodiny s dětmi. Po dobu 5 týdnů se v Ostravě, Hukvaldech a dalších 10 okolních městech představí osobnosti, jakými jsou pianista Sergei Babayan, houslisté a houslistka Renaud Capuçon, Milan Paľa, Ivan Ženatý, Isabelle Faust, filharmonici z Toulouse, dirigent Kristjan Järvi nebo „domácí“ klavírista Tomáš Kačo a mnozí další.