Pozvánka na středeční koncerty 13. 6.

KOMORNÍ KONCERT – 13. 6. – středa
Frýdek-Místek, Národní dům v 19:00

Ryze český program z děl 18., 19. a 20 století zazní v místeckém Národním domě v podání výjimečných představitelů mladé české interpretační generace.

Účinkují:

„Ostrava je osudově spjata s mým životem. I když pocházím z nedalekého Krnova, narodil jsem se v zábřežské porodnici a strávil zde první týdny svého života. Oba rodiče jsou hudebníci a studovali na Ostravské konzervatoři, kde navázali mnoho celoživotních přátelství. Můj otec žil během svých studií několik let ve Frýdku-Místku. Byla to ostravská profesorka Jana Marcolová, která v mých čtyřech letech doporučila rodičům, abych začal studovat hru na klavír. Mou první pedagožkou byla vynikající Markéta Vartová, ke které jsem jezdil až do svých jedenácti let na hodiny do Poruby a později do Petřkovic. Zároveň jsem chodil na lekce skladby k Janu Grossmannovi a později k Pavlu Helebrandovi. Je mi velkou ctí, že se mohu po 21 letech vrátit do mého rodného kraje. Janáček patří k mým nejoblíbenějším autorům a jsem šťastný, že na podzim budu moci v Ostravě zahrát i jeho kompletní dílo pro sólový klavír.“ JAN BARTOŠ

 

SYMFONICKÝ KONCERT – 13. 6. – středa
Ostrava, Dům kultury města Ostravy v 19:00

Legendární orchestr z Mozartova Salzburku konečně v Ostravě! S nádherným, stylovým programem a vynikajícím sólistou, který hraje jen s těmi nejlepšími (Kremer, Abbado, Harnocourt, Honeck…)!

Účinkují: