Jan Simon 

Jan Simon (1966) studoval hru na klavír u Ivana Moravce, Valentiny Kameníkové, Homera Francesche a Jamese Tocco. V letech 1993–98 pedagogicky působil na Musikhochschule Lübeck.

Během svých studií se úspěšně zúčastnil řady klavírních soutěží.  Získal laureátské tituly v soutěžích Pražského jara, Chopinově soutěži na Mallorce, Williama Kappela v USA.  Své působení na mezinárodních soutěžních pódiích završil ziskem bronzové medaile v soutěži Královny Alžběty v Bruselu v roce 1991.

Jan Simon vystoupil s orchestry jako např. BBC Symphony Orchestra London, Israel Philharmonic Orchestra, Česká filharmonie, Baltimore Symphony, Malmö Symphony Orchester der Beethovenhalle Bonn, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, KBS Symphony Orchestra, Prague Philharmonia, Velký orchestr P. I. Čajkovského a dalšími. Spolupracoval s dirigenty Jiřím Bělohlávkem, Vladimírem Fedosejevem, Marcem Soustrotem, Vladimírem Válkem, Vasilijem Sinaiskim, Tadeuszem Strugalou, Serge Baudem, Jakubem Hrůšou, Ondrejem Lenárdem, Davidem Robertsonem, Liborem Peškem, Gaetanem Delogu, Tomášem Netopilem, Vahanem Mardirossianem a dalšími. Od roku 1994 je statutárním sólistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Jan Simon koncertoval ve většině evropských zemí, Egyptě, Japonsku, Čině, Taiwanu, Mexiku, Kanadě, USA, Austrálie. V uplynulých sezónách se Jan Simon představil v Athénách, Frankfurtu, Mnichově, Zaragoze, Madridu, Jerusalémě, Bělehradě, Zagrebu, Seoulu, Bilbaou, Bukurešti, Bratislavě, Caen. V dubnu 2010 vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku, kde v Auditoriu Stern/Perelman provedl 3. klavírní koncert Ludwiga van Beethovena.

Jan Simon spolupracuje i jako komorní hráč s instrumentalisty jako houslista Václav Hudeček nebo violoncellista Wolfgang Emanuel Schmidt, zvláštní kapitolou byla jeho spolupráce s houslistou Josefem Sukem, která je zaznamenána i na zvukových nosičích.

Jan Simon nahrál 20 alb pro gramofonové firmy Supraphon, BMG Ariola, Radioservis a Clarton. Vedle kompletní nahrávky klavírních koncertů Ludwiga van Beethovena a Fryderika Chopina s Pražskou komorní filharmonií a Jiřím Bělohlávkem natočil i světovou premiéru klavírních koncertů V. J.  Tomáška se SOČR a Vladimírem Válkem. V roce 1996 získal za další premiérovou nahrávku Schulhoffových klavírních Cannes Classical Award 95 na veletrhu gramofonového průmyslu MIDEM ve Francii.

V letech 2001–2015 působil ve funkci ředitele Symfonického orchestru Českého rozhlasu. V současné době vedle svých uměleckých aktivit zastává funkci ředitele společnosti INTERGRAM, spravující majetková práva výkonných umělců, výrobců zvukových a zvukově obrazových záznamů.