Instrukce ke vrácení vstupenek – MHF LEOŠE JANÁČKA 2020

Vážení příznivci MHF Leoše Janáčka,
z důvodu nařízení vlády ČR a ústředního krizového štábu jsme nuceni upustit od realizace letošního festivalu v plánovaném termínu, programu a rozsahu. Proto Vám níže uvádíme instrukce, jak postupovat při navrácení vstupenek. Náš festival se však díky zrušení letošního ročníku dostal, stejně jako mnohé další kulturní instituce, do velmi nepříjemné finanční situace. Za této situace velmi uvítáme Vaši případnou podporu. Pokud se rozhodnete nám pomoci, můžete si vybrat ze tří možností:

 1. Vzdát se nároku na vrácení peněz za zakoupené vstupenky (nebo jejich části) a podpořit tak realizaci podzimní série koncertů či budoucí projekty MHF Leoše Janáčka. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, kontaktujte nás, prosím, na adrese vstupenky@mhflj.czSamozřejmostí je možnost obdržení potvrzení o darování částky ve prospěch MHF Leoše Janáčka (vzor potvrzení je přiložen níže). Hodnotu takovéhoto bezúplatného plnění můžou fyzické i právnické osoby odečíst od základu daně v souladu s ustanoveními zákona o daních z příjmů.
 2. Spojit se s námi a nezávisle na žádosti o vrácení vstupného věnovat MHF Leoše Janáčka libovolnou částku. Možnost obdržení potvrzení o darování částky ve prospěch MHF Leoše Janáčka je opět samozřejmostí.
 3. Zvážit možnost dlouhodobější podpory MHF Leoše Janáčka vstupem do Klubu Leoše Janáčka sdružující příznivce, a hlavně mecenáše našeho festivalu (více informací na webu https://www.mhflj.cz/klub-leose-janacka/ nebo na adrese klub@mhflj.cz)

 

NOVÉ TERMÍNY KONCERTŮ:

Již nyní Vám můžeme s radostí oznámit, že se nám podařilo najít vhodné termíny a přesunout níže uvedené koncerty:

 • O slunovratu s Hradišťanem v Oboře Hukvaldy. Koncert se nově uskuteční v pátek 4. 9. 2020 od 20:00. Vstupenky na tento koncert tedy zůstávají v platnosti. V platnosti zůstávají také jízdenky na dopravu autobusem na trase DKMO – Hukvaldy – DKMO.
 • Matiné s brunchem ve Vítkovickém zámku. Koncert se nově uskuteční v sobotu 5. 9. 2020 od 10:00. Vstupenky na tento koncert a také na pokoncertní brunch tedy zůstávají v platnosti.
 • Carmina burana v Oboře Hukvaldy. Koncert se nově uskuteční v neděli 6. 9. 2020 od 18:00. Vstupenky na tento koncert tedy zůstávají v platnosti. V platnosti zůstávají také jízdenky na dopravu autobusem na trase DKMO – Hukvaldy – DKMO.
 • Varhanní koncert v Ludgeřovicích. Koncert se nově uskuteční v pátek 20. 11. 2020 od 19:00 v prostorách kostela sv. Mikuláše v Ludgeřovicích. Vstupenky na tento koncert tedy zůstávají v platnosti.
 • Komorní koncert Frýdecká Panna Maria a vrcholné skladatelovo dílo v Národním domě ve Frýdku-Místku. Koncert se nově uskuteční v sobotu 21. 11. 2020 od 19:00. Vstupenky na tento koncert tedy zůstávají v platnosti.
 • Adam Plachetka a Czech Ensemble Baroque. Koncert se nově uskuteční v neděli 29. 11. 2020 od 19:00 v prostorách Evangelického Kristova kostela (Husův sad). Vstupenky na tento koncert tedy zůstávají v platnosti.

Pokud Vám nové datum výše uvedených koncertů nevyhovuje a chcete nárokovat navrácení peněz za zakoupené vstupenky, postupujte dle instrukcí níže.

 

POSTUP PŘI VRÁCENÍ VSTUPENEK:

 1. Vstupenky zakoupené přes prodejní místo Janáček Point v DKMO (prodejní místo Janáčkovy filharmonie Ostrava) lze vrátit pouze v tomto prodejním místě, nikoliv jinde. Předpokládané otevření této provozovny je k pondělí 27. 4., přesné informace budou zveřejněny na webu https://www.jfo.cz/koncerty-a-vstupenky/rezervace-a-prodej/predprodej-vstupenek-2/Chcete-li peníze za vstupenky zakoupené přes prodejní místo Janáček Point zaslat na účet, kontaktujte nás na adrese vstupenky@mhflj.cz a do emailu vepište níže uvedené informace:
  – Jméno, příjmení, číslo účtu, kam máme částku zaslat, dále termín a název představení a čestné prohlášení, že jste držitelem uvedených vstupenek;
  – číslo vstupenky (11místné číslo) / více vstupenek;
  – u zahraničních plateb potřebujeme také: jméno majitele účtu, adresa majitele účtu, IBAN, SWIFT CODE.
 2. Vstupenky zakoupené přes prodejní místa sítě Colosseum Ticket řeší přímo provozovatel prodejní sítě Colosseum Ticket. Vrácení peněz lze nárokovat vyplněním formuláře na webu provozovatele: https://www.colosseumticket.cz/cs/formular-pro-vraceni-vstupnehoPokud se rozhodnete, že nechcete vrátit vstupné a podpořit tak MHF Leoše Janáčka, postupujte podle bodu 4 instrukcí na výše uvedeném webu. Možnost obdržení potvrzení o darování částky ve prospěch MHF Leoše Janáčka je opět samozřejmostí.
 3. Platby za vstupenky zakoupené online platební kartou přes náš web www.mhflj.cz a také přes web www.colosseumticket.cz (tzv. eVstupenky) budou vráceny automaticky společností Colosseum Ticket na účet nakupujících v termínu od 16. 5. 2020. Chcete-li se však nároku na vrácení peněz vzdát a podpořit tím MHF Leoše Janáčka, kontaktujte nás na adrese vstupenky@mhflj.cz do 15. 5. 2020.
 4. Vstupenky zakoupené přes dárkové poukazy nebo ve festivalové kanceláři řeší přímo festivalová kancelář. Chcete-li peníze za vstupenky takto zakoupené zaslat na účet, kontaktujte nás na adrese vstupenky@mhflj.cz
 5. Subjekty, které si zakoupily vstupenky tzv. „na fakturu“ budou kontaktovány naší produkcí ohledně postupu při navrácení peněz.

Vstupenky můžete vracet do 31. 8. 2020

V případě jakýchkoliv nejasností či dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na adrese vstupenky@mhflj.cz nebo telefonicky na čísle +420 731 176 024 nebo na čísle +420 775 651 101.

 

Potvrzení o darování částky > ke stažení zde <