Zdislava Bočková

Sopranistka Zdislava Bočková vystudovala Konzervatoř v Brně ve třídě PhDr. Jarmily Janíčkové a JAMU v Brně pod vedením odb. as. Natálie Romanové – Achaladze. Zúčastnila se mistrovských kurzů u renomovaných pěvců jako KS Edda Moser, KS Edith Lienbacher, KS Angelika Kirchschlager, Luciana D’Intino a Claudio Desderi. V současné době spolupracuje s klavíristou z Bayrische Staatsoper Massimilianem Murralim.
Je laureátkou řady mezinárodních soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, Soutěže Nadace Bohuslava Martinů a Interpretační soutěže České Filharmonie v Praze, Il Trofeo La Fenice, Premio Boni a Comunità Europea per Giovani Cantanti Lirici v Itálii, Mezinárodní pěvecké soutěže Otto Edelmann ve Vídni a semifinalistkou Mezinárodní pěvecké soutěže Hans Gabor Belvedere v Lotyšsku.V květnu tohoto roku se zúčastní Mirjam Helin pěvecké soutěže v Helsinkách.
V komorní opeře HF JAMU v Divadle na Orlí ztvárnila roli Esmeraldy (B. Smetana; Prodaná nevěsta), Euridice (Orfeo ed Euridice; Ch. W. Gluck), Zerliny (Don Giovanni; W. A. Mozart) a Bystroušky (Příhody Lišky Bystroušky; L. Janáček) v rámci 4. Mezinárodního festivalu Janáček Brno. V sezoně 2017/2018 se stala členkou Operního studia Teatro Lirico Sperimentale v italském Spoletu, kde se na operních jevištích představila jako Dorina (L’Impressario delle Canarie; D. Sarri), Frasquita (Carmen; G. Bizet), Clorinda (La Cenerentola; G.Rossini) a také Violetta (La Traviata; G. Verdi). V Itálii debutovala rovněž v benátském Teatro La Fenice v roli Olgy (Die lustige Witwe; F. Lehár). V blízké budoucnosti ji čeká Despina (Cosí fan tutte; W. A. Mozart) ve Slovenském národním divadle a opět Violetta na Mythos Opera Festivalu na Sicílii. Od sezóny 2019/2020 se stane členkou operního studia v Opéra de Lyon ve Francii.
Od roku 2018 je hostující sólistkou v Narodním divadle Brno, kde účinkuje v opeře pro děti jako Princezna (Kocour v botách; J. Teml), Esmeralda (Prodaná Nevěsta; B. Smetana) a Frasquita  (Carmen; G. Bizet).
Pravidelně vystupuje na prestižních festivalech jako jsou Smetanova Litomyšl, Janáček Brno, Janáček Ostrava, iSING International Young Artist Festival a Youth Arts Festival v Číně, Rassegna Internazionale di Musica Sacra, Festival dei Due Mondi nebo Festival delle Nazioni v Itálii.