Záznam mimořádného přímého přenosu: Kouzelná noc s Kateřinou Kněžíkovou a Ostrava znovuzrozená

Přímý přenos z Ostravy ze dne 19. června za účasti publika je důkazem toho, že koncertní provoz, na který jsme byli zvyklí před koronavirovou krizí, je zase zpátky. 

 

 

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka svůj původní program v jarních a letních termínech byl sice nucen zrušit, ale co bylo možné, přesunul na podzimní měsíce roku 2020. Jako připomínka tohoto festivalu se v Domě kultury města Ostravy koná koncert, na kterém participuje jak Janáčkova filharmonie Ostrava, tak Český rozhlas. Sólistkou večera je sopranistka Kateřina Kněžíková, dirigentem Robert Jindra.

Program, který vysíláme na Vltavě v rámci pořadu Koncert klasika, má promyšlenou dramaturgii skladeb vrcholného romantismu i impresionistického období. Čistě orchestrální skladby Gabriela Faurého a Josefa Suka se střídají s písňovým repertoárem hudby Maurice Ravela, Henriho Duparca a Bohuslava Martinů. Kromě Sukovy Pohádky, suity z hudby k dramatické pohádce Julia Zeyera Radúz a Mahulena op. 16, se jedná o díla ne příliš často uváděná.

MHF Leoše Janáčka 2020. Gabriel Fauré: Péleas a Melisanda,suita (18 min). – Maurice Ravel: 5 řeckých melodií (8 min). – Henri Duparc: Písně: L’Invitation auvoyage(5 min). – Chanson triste (4 min). – La vie anterieure (5 min). – Phidylé (6 min). – Bohuslav Martinů: Kouzelné noci (17 min). – Josef Suk: Pohádka (30 min). Zpívá Kateřina Kněžíková (soprán), Janáčkovu filharmonii Ostrava diriguje Robert Jindra. Přímý přenos z Domu kultury města Ostravy. Připravila Renáta Spisarová, moderuje Kateřina Huberová (120 min). Ostrava

Zdroj: https://vltava.rozhlas.cz/zaznam-mimoradneho-primeho-prenosu-kouzelna-noc-s-katerinou-knezikovou-a-ostrava-8234346