Začíná rodinný program v Hukvaldech

Již tuto sobotu začíná zcela mimořádný festivalový týden v Hukvaldech. Rozběhne se v novém, moderním environmentálním resortu Hubert hned vedle arcibiskupského zámečku. V 15:00 se tam v sobotu  24. 6. uskuteční představení dětské opery Peřiny. Program je určený především pro malé a náctileté diváky, ale pobaví se všechny generace. Jde o malou vtipnou hříčku, ve které hrají velké role skutečné peřiny!

Na milou operní zábavu navážou Leošovy výtvarné a hudební dílny. Budou se konat v prostoru amfiteátru hukvaldské obory. Jsou příležitostí pro dětské tvůrce, kteří si budou moci nejen vybarvit známou lišku Bystroušku, ale i nakreslit hukvaldské scenérie nebo zachytit zážitky z právě prožívané návštěvy Janáčkova festivalu.

Sobotní program pak završí první hostování Dětské opery Praha. Do Hukvald přijede s pohádkovým představením Perníková chaloupka.

A když k tomu ještě navštívíte festivalovou Kavárnu fara, kde vám nabídnou opravdu výjimečné kávy i skvělé domácí limonády, prožijete na Hukvaldech krásnou sobotu. Fotografové a cestovatelé v kavárně navíc ocení i výstavu fotek Viléma Veverky, který je především skvělým hobojistou, ale nejen to. Jeho snímky z dobrodružných severských cest budou příslovečnou třešničkou na dortu letošního hukvaldského programu MHF Leoše Janáčka.