Z JÍŽNÍ KOREJE ROVNOU NA HUKVALDY! NA MHF LEOŠE JANÁČKA DORAZÍ ULSAN PHILHARMONIC ORCHESTRA

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka čeká čtvrtý týden, který během šesti večerů nabídne komorní i symfonické koncerty, nedělní matiné i Showcase. V opavském kostele sv. Václava bude mít svoji festivalovou premiéru slovinský vokální soubor Ingenium Ensemble. Ryze český program zazní v místeckém Národním domě v podání výjimečných představitelů mladé české interpretační generace a tentýž den do Ostravy dorazí legendární orchestr Camerata Salzburgu. Janáčkova konzervatoř v Ostravě představí Koncert vítězů 23. ročníku Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně. Závěr týdne bude o víkendu patřit talk show ve Vítkovickém zámku a především se v hukvaldské oboře poprvé českému publiku představí Ulsan Philharmonic Orchestra. Za zmínku stojí skutečnost, že tento vynikající orchestr má letos v Evropě pouze dva koncerty – jeden ve Vídni a druhý v Hukvaldech, kam se přesune přímo z Ulsanu.

 

POCTA SLOVANSKÉ DUŠI – INGENIUM ENSEMBLE
11. 6. / Opava, kostel sv. Václava / 19:00

Skvělý slovinský vokální soubor bude mít svou festivalovou premiéru s nádherným a originálním slovanským programem. Od renesance se vydáme až do současnosti, od Jadranu a Alp do Ruska, Polska a k nám do Čech a na Moravu.

https://www.mhflj.cz/pocta-slovanske-dusi/

 

SYMFONICKÝ KONCERT – CAMERATA SALZBURG
13. 6. / Ostrava, Dům kultury města Ostravy / 19:00

Legendární orchestr z Mozartova Salzburku konečně v Ostravě! S nádherným, stylovým programem a vynikajícím sólistou Clemensem Hagenem, který hraje jen s těmi nejlepšími (Kremer, Abbado, Harnocourt, Honeck…)!

https://www.mhflj.cz/symfonicky-koncert-13-6/

 

KOMORNÍ KONCERT
13. 6. / Frýdek-Místek, Národní dům / 19:00

Ryze český program z děl 18., 19. a 20 století zazní v místeckém Národním domě v podání výjimečných představitelů mladé české interpretační generace. Tomáš Jamník – violoncello a Jan Bartoš – klavír.

https://www.mhflj.cz/komorni-koncert-13-6/

 

KONCERT VÍTĚZŮ 23. ROČNÍKU MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE LEOŠE JANÁČKA V BRNĚ
14. 6. / Ostrava, Janáčkova konzervatoř v Ostravě / 18:00

Poprvé se v Ostravě na Janáčkově festivalu představí vítězové prestižní Janáčkovy soutěže, která již získala světové renomé. Klavír a varhany, Janáček a svět, Brno a Ostrava v jednom večeru. Janáčkova hudba nás všechny opravdu spojuje.

https://www.mhflj.cz/koncert-vitezu-23-rocniku-mezinarodni-souteze-leose-janacka-v-brne/

 

SYMFONICKÝ KONCERT – ULSAN PHILHARMONIC ORCHESTRA
16. 6. / Hukvaldská obora – amfiteátr / 17:00

Ulsan Philharmonic Orchestra vystupoval na pódiích v Arlene Schnitzer Hall v Portlandu, Queen Elizabeth Hall ve Vancouveru nebo Carnegie Hall v New Yorku a byli pozván na významné vystoupení na „Koncert míru Spojených národů“, který se konal v hlavním sídle Spojených národů, k připomenutí 65. výročí Korejské války. Tento orchestr s vynikajícím, byť u nás ne příliš známým, dirigentem Nikolajem Alexejevem (vítěz Mezinárodní soutěže Nadace Herberta von Karajana, laureát Státní ceny Estonské republiky), se představí v krásném romantickém programu. Nejprve doprovodí ostravského rodáka, dnes koncertního mistra České filharmonie a vynikajícího sólistu Jiřího Vodičku v nejhranějším houslovém koncertě všech dob, Koncertě e moll Felixe Mendelssohna – Bartholdyho a pak své mistrovství předvede ve slavné Symfonii č. 5 e moll Petra Iljiče Čajkovského.

„Jsme rádi, že téměř dvouleté vyjednávaní završíme koncertem a také sepsáním deklarace o budoucí spolupráci na umělecké úrovni mezi festivalem a Ulsan Culture & Arts Center,“ říká vedoucí produkce Ondřej Sikora a dodává: „Při produkčním zajišťování koncertu se projevil pověstný korejský cit pro detail, kdy na obhlídku do Hukvald dorazil management orchestru z Koreje osobně.“

https://www.mhflj.cz/symfonicky-koncert-16-6/

 

NEDĚLNÍ MATINÉ S BRUNCHEM
17. 6. / Ostrava, Vítkovický zámek / 10:00

Po mimořádném úspěchu talk show Jiřího Vejvody pokračuje festival v nově vznikající řadě s vynikajícím znalcem Janáčkovy tvorby a života Jiřím Zahrádkou, který navíc dokáže složitou osobnost hukvaldského rodáka skvěle přiblížit úplně všem.

https://www.mhflj.cz/program-vstupenky/

 

DOPROVODNÝ PROGRAM – SHOWCASE
15. a 16. 6. / Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Druhý ročník Showcase mladých českých interpretů se uskuteční jako součást doprovodného programu festivalu a nabídne vystoupení hudebníků nejmladší generace z oblasti klasické hudby. Prezentace umělců budou kromě odborníků přístupné volně i veřejnosti jako zvláštní forma koncertu.

https://www.idu.cz/cs/aktualne/kalendar-akci/712-showcase-mladych-ceskych-interpretu-2018