Vstupenky na Slovanský večer znovu v prodeji, program je unikátní

Obnovili jsme prodej vstupenek na unikátní Slovanský večer. Jeho hvězdami budou Sinfonia Varsovia, která patří léta ke špičkovým evropským orchestrům, a teprve pětadvacetiletý polský dirigent ukrajinského původu Yaroslav Shemet. Uznávané polské hudební těleso bude hostem Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka vůbec poprvé v historii. Program koncertu, který se odehraje 16. června v Domě kultury města Ostravy, je zcela záměrně a speciálně vystavěn se silným odkazem k Ukrajině.

Po skutečně tiché hudbě ukrajinského autora Valentina Silvestrova, která nás virtuálně a symbolicky provede ruinami Charkova a Mariupolu, se vydáme v symfonické básni Zygmunta Noskowského, polského současníka Antonína Dvořáka do širých rovin východního Polska. „Osudová“ symfonie  Ludwiga van Beethovena, která má nadčasový a stále silný a době nepodléhající morální apel a humanitní rozměr, mimořádný večer uzavře.

Vstupenky zakoupené na původně plánovaný koncert Velkého symfonického orchestru P. I. Čajkovského automaticky platí pro Slovanský večer s novým programem. V případě, že si přejete vrátit vstupenky zakoupené před změnou interpretů Slovanského večera, kontaktujte festivalovou produkci na vstupenky@mhflj.cz