Victoria Olson

Victoria Olson je hlavní fagotistkou symfonického orchestru Grand Rapids. Dále působí v Symphony in C, Missouri Symphony a na festivalu Colorado Mahlerfest. Také hrála v Atlantském symfonickém orchestru, Saint Paulském komorním orchestru, Baltimorském symfonickém orchestru, Symfonickém orchestru z Kansas City a dalších.
Jako sólistka také vystupovala s Concordským komorním symfonickým orchestrem, s nímž představila Koncert pro fagot Gordona Jacoba, a s Longmontským symfonickým orchestrem představila Mozartův Koncert pro fagot.

Jako aktivní pedagog působí Victoria Olson na fakultě Státní univerzity Grand Valley, na vysoké škole v Aquinas a pořádá porady na fakultě Umělecké akademie letního institutu v Interlochenu. Také spravuje soukromé studio v centru Grand Rapids.

Victoria se zúčastnila mnoha festivalů, např. Cestletonského hudebního festivalu pod vedením Lorina Maazela, dále Národního hudebního festivalu, festivalu hudební akademie v Interlochenu, kde získala prestižní Emersonovo stipendium, a dále hudebního festivalu v Aspenu. Jejími vyučujícími byli například Daniel Matsukawa, Nancy Goeres a Eric Stomberg.