Victor Julien-Laferrière

Narozen v Paříži v roce 1990, Victor Julien-Laferrière začal s violoncellem u Reného Benedettiho, ve studiích úspěšně pokračoval u Rolanda Pidouxema na Pařížské konzervatoři, u Heinricha Schiffa na Vídeňské univerzitě a u Clemense Hagena v Mozarteu v Salcburku. Zároveň se zúčastnil v letech 2005 až 2011 Mezinárodní hudební akademie Seijiho Ozawy ve Švýcarsku.

V roce 2017 vyhrál 1. místo v Soutěži královny Alžběty v Bruselu poté, co získal 1. cenu a dvě speciální ceny na mezinárodní soutěži Pražské jaro 2012.

V roce 2018 vyhrál Victoire de la Musique ve Francii jako “nejlepší instrumentální sólo”.

Mezi další úspěchy patří koncerty s bruselskou filharmonií pod vedením Stéphana Denèva v Flagey, Orchestris de Chambre de Paris v Théâtre des Champs Elysées, Orchester de Chambre de Lausanne, Nederlands Philharmonisch Orkestat v Muziiekgebouw Amsterdam jako součást bienále Cello, Orchestre National de Belgique at Flagey, Národní symfonický orchestr RTÉ v Dublinu, Orchestre National d’Ile de France v Philharmonie de Paris, Il Pomeriggi Musicali v Miláně, absolvoval turné s orchestrem National de Lille atd.

V komorní hudbě je hostem Concertgebouw Amsterdam, Théâtre des Champs Elysées, Salzburg Universität, Essen Philharmonie, Louvre Auditorium, Palais des Beaux-Arts a Flagey v Bruselu, KKL v Lucernu, stejně jako na festivalech jako Sommets Musicaux de Gstaad, Mecklenburg-Vorpommern, Rheingau Musik Festival, Louisiana muzeum, Radio Francie-Montpellier, Kuhmo, de Pâques d’Aix-en-Provence, Deauville, Autunno Musicale di Caserta, Pražské jaro, Al Bustan, Ticino Musica v Lugano, Folles Journées de Nantes a koncertoval také v Tokiu.

Má příležitosti vystupovat jako sólista s Orchester Philharmonique de Radio France, Orchester National de Belgique, Orchestre de Chambre de Paris, Brussels Philharmonic, Orchestre de Chambre de Wallonie, State Hermitage Orchestra St Petersburg, Orchestre National d’Ile de France, Nice Philharmonic, Slovak State Philharmonic Orchestra, Komorní filharmonie Pardubice, Pilsen Radio Philharmonic Orchestra and Bogota Philharmonic Orchestra.

Jakožto vyhledávaný komorní hudebník Victor působí s takovými umělci jako jsou Augustin Dumay, Renaud Capuçon, Adam Laloum, Jonas Vitaud, Raphaël Sévère, Lise Berthaud, Quatuor Strada atd.

Ve spolupráci s Adamem Laloumem a Mi-Sa Yangem založil klavírní trio “Trio les Esprits”, které podepsalo exkluzivní smlouvu s SONY music worldwide.

Jeho Brahmsovy klarinetové koncerty a Trio nahrávky (s Adamem Laloumem a Raphaëlem Sévèrem) byly oceněny Diapason d’or roku 2015, a ffff v časopise Télérama.

Poslední nahrávka byla vydána koncem roku 2016 s klavíristou Adamem Laloumem (Mirare): Debussy, Franck, Brahms: Violoncellové sonáty, za které také získal Diapason d’or roku 2017, ffff Télérama, stejně jako CHOC časopisem Classica.