Uzávěrka GENERACE

V neděli 28. února byla uzávěrka GENERACE – mezinárodní soutěže mladých skladatelů. Odložení uzávěrky soutěže se v této nelehké době plně vyplatilo, protože ze zemí Visegrádské čtyřky přišlo rekordní množství soutěžních skladeb.

Dosavadní rekord patřil roku 2015, kdy bylo do soutěže zasláno 75 skladeb. Letos je to 86 (!) skladeb, které zaslalo 63 mladých autorů soutěžících ve dvou věkových kategoriích. Porota má tedy co dělat, aby všechny skladby důkladně prostudovala, posoudila a do 31. března soutěž vyhodnotila.

Vzhledem k tomu, že skladby jsou velice různorodé a pro nejrozmanitější nástrojová obsazení, můžeme se již nyní těšit na koncert, na němž ty nejlepší zaznějí. A to již tradičně v podání Ostravských komorních sólistů vedených mladým dirigentem Tomášem Stančekem. Bude to ve středu 2. 6. v koncertním sále Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.

Skladatelská soutěž GENERACE existuje nepřetržitě od roku 1976 a mezi její vítěze patří mimo jiné dnes renomovaní a známí skladatelé jako Ivan Kurz, Sylvie Bodorová nebo Slavomír Hořínka, jehož Katalog letem ptáků zazní na festivalovém koncertě dne 3.6. v Opavě.