Svátek má Leoš! Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka oslaví skladatele letními víkendy na Hukvaldech

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka se vrací do rodného místa slavného skladatele na Hukvaldy. Během letních červnových víkendů ožije hukvaldská obora pestrým festivalovým programem: kromě vystoupení zpěvačky Ivy Bittové jsou zde připraveny tvořivé dílny pro děti, opereta nebo balet. Vše vyvrcholí závěrečným koncertem pod širým nebem, na kterém vystoupí známá sopranistka Kateřina Kněžíková. Společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením dirigenta Roberta Jindry zazní karnevalové melodie francouzských a českých klasiků. Program dvou posledních červnových víkendů festivalu je dramaturgicky přizpůsoben rodinám s dětmi včetně zvýhodněného rodinného vstupného.

„V programu letošního ročníku jsme cíleně věnovali značný prostor pro mladé posluchače a rodiny s dětmi. Věříme, že si nadcházejícím slunečným počasím najdou cestu na Hukvaldy. V příjemném stínu hukvaldské obory je čekají zajímavé zážitky, a to nejen ty hudební,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel MHFLJ.

Sobota 19.6 – svátek má Leoš!

Den jmenin slavného hukvaldského rodáka oslaví návštěvníci hned několika způsoby: hned po poledni budou pro nejmenší návštěvníky nachystány Leošovy výtvarné a hudební dílny. Seznámí se zde nenásilnou formou se světem hudby, a navíc si vyrobí hudební nástroj dle svého vkusu a fantazie. Vstup je zdarma. Následuje velká novinka festivalu – balet v podání souboru Národního divadla moravskoslezského. Jeho mladí členové zatančí na raná díla Leoše Janáčka. Leošův den vyvrcholí komorním koncertem zpěvačky Ivy Bittové, která se mimo jiné představí v lidových písních stylizovaných Janáčkem.

26.–27.6. – jdeme do finále!

26.6. začne festivalový program dílnami pro děti i dospělé. Interaktivní formou účastníci prozkoumají populární písně zábavné operety Polská krev. Den zakončí operní soubor Národního divadla Brno, které si pro diváky nastudovalo právě tuto výpravnou operetu Polská krev. 27.6. celý festival vyvrcholí závěrečným koncertem Kateřiny Kněžíkové a JFO. Pod širým nebem zde zaznějí melodie Dvořáka, Martinů, Duparca a Bizeta.

Vstupenky na všechny programy jsou dostupné na www.mhflj.cz/program.