Soutěž Generace hlásí 71 přihlášených prací!

8. ročník GENERACE – MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE SKLADATELŮ DO 30 LET z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska bude mít silné zastoupení. Celkem se v obou kategoriích do soutěže přihlásilo 51 mladých skladatelů ze zemí Visegradské 4, kteří zaslali 71 skladeb. „Dosavadní rekord sice odolal, ten drží soutěžní ročník 2015, ve kterém porotci hodnotili dokonce 79 skladeb, ale i tak je letos počet zaslaných prací znakem určité prestiže soutěže Generace a faktu, že je mezi mladými skladateli tato soutěž známá a etablovaná,” říká ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek.

Odborná porota ve složení Milan Báchorek (ČR), Ivan Kurz (ČR), Hanuš Bartoň (ČR), Vít Zouhar (ČR), Alexander Lasoń (PL), Jevgenij Iršai (SK), László Tihanyi (HU) bude v Ostravě zasedat 19. 3. 2019 a v následujících dnech budou zveřejněny výsledky. Ocenění pak budou skladatelům předána na Koncertě GENERACE 29. 5. 2019 v prostorách Studia 1 Českého rozhlasu, na kterém zazní vítězné skladby soutěžního ročníku 2018.

Projekt GENERACE – MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE SKLADATELŮ DO 30 LET  se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Statutárního města Ostravy, OSA – Partnerství, Nadace Český hudební fond a Asociace hudebních umělců a vědců.