Sólový part v Písních letních nocí přednese Arnheiður Eiríksdóttir

Vždy nás mrzí, když musíme ohlašovat změny v programu, obzvláště, je-li to ze závažných zdravotních důvodů. Vzhledem k tomu, že Patricia Janečková pozastavila ze zdravotních důvodů své koncertování a veškerá veřejná vystoupení, dochází u koncertu konaného 22. 6. a také u besedy 19. 6. ke změně. Sólový part v Písních letních nocí (Les nutit d’été) přednese islandská mezzosopranistka Arnheiður Eiríksdóttir, která se také zúčastní besedy ke koncertu.

Patricii Janečkové přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na koncertní podia včetně toho našeho festivalového. Patriciin vzkaz svým příznivcům sdílíme níže. Najdete tam také informaci o tom, jak ji v této nelehké situaci můžete podpořit.

„Drazí přátelé, tento rok měl být plný krásných koncertů a divadelních představení. Všechno je jinak. Před pár dny jsem od lékařů zjistila, ze mě čeká velký boj. Rakovina byla, je a bude mezi námi, a i když jsem si vždy myslela, ze mládí rovná se zdraví, není tomu tak. Výsledky biopsie prokázaly zhoubný nádor prsu.
S těžkým srdcem musím na čas opustit jeviště a zrušit všechny koncerty, abych mohla naplno bojovat a léčit se. To ale neznamená, že přestanu zpívat! Hned jakmile budu mít sílu, budu pro vás zpívat a nahrávat. Mě jen tak něco nedostane!
Budu vděčná za jakoukoliv podporu, a to i přes Nadační fond For Artists, který byl založen na podporu umělců, pro jejich rozvoj, projekty a pomoc v těžkých životních situacích. Číslo transparentniho účtu pro ČR je 7475888009/5500, pro zahraničí: ISBN CZ4255000000007475888009
Život jde dál a já věřím, že tento boj s pomoci lékařů vyhraju a zase se vrátím v plné síle. Všem přeji hodně zdraví, mějte se rádi, a hlavně nezapomeňte a dbejte na prevenci!“