Simona Eisinger

Simona Eisinger přišla do Vídně v dětství jako dcera slovenských diplomatů. Absolvovala studium na Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien (MUK). Současně se účastnila mistrovských kurzů u osobností, jako jsou Brigitte Fassbaender, Edita Gruber, Helmut Deutsch a Julius Drake. Od ukončení magisterského studia spolupracuje zejména s Brigitte Fassbaender a Edith Lienbacher.

Vedle zpěvu Simona Eisinger vystudovala mezinárodní podnikové hospodářství na Wirtschaftsuniversität Wien.

V raných letech získala komplexní taneční vzdělání v baletu, jazzu a stepu a byla oceněna také při soutěžích v latinskoamerických tancích. Jako zpěvačka se Simona Eisinger stala dvakrát držitelkou ocenění vídeňské soutěže Fidelio i mezinárodní operetní soutěže Franze Lehára. Dále získala stipendium nadace Armin-Weltner-Stiftung v Curychu.

Sopranistka od svého debutu ve Stadttheater Baden v roce 2007 hostuje na scénách jako Wiener Volksoper, Theater an der Wien, Theater in der Josefstadt, Landestheater Linz, Stadttheater Klagenfurt, Staatstheater am Gärtnerplatz, Kammeroper München, Luzerner Theater a na různých festivalech jako Osterslang, Opernfestspiele St. Margareten, j:Opera Schloss Tabor nebo Oper Klosterneuburg.

Její repertoár zahrnuje tyto role: Pamina a 1. dáma (Mozart: Kouzelná flétna), Fraquita (Bizet: Carmen), Gretel (Humperdinck: Perníková chaloupka), Despina (Mozart: Cosi fan tutte), Anička (Weber: Ostrostřelec), Ninetta (Rossini: Straka zlodějka), Olympia (Offenbach: Hoffmannovy povídky), Maria (Krenek: Kehrhaus um St. Stephan), Bronislawa (Millöcker: Žebravý student), Franzi (Straus: Ein Walzertraum) a Hansi (Stolz: Die Frühjahrsparade).

Pěvkyně spolupracuje se světově uznávanými osobnostmi jako Brigitte Fassbaender, Angelika Kirchschlager, Christian Gerhaher, Emmy Werner, Christof Loy, Herbert Föttinger, Florian Teichtmeister, Bobby Herzl nebo Marc Albrecht.

Vedle operní produkce se Simona Eisinger věnuje zpěvu oratorií a koncertantními zpěvu. Se svými koncerty a písňovými večery pravidelně hostuje v proslulých koncertních sálech převážně v Evropě, ale také v Severní Americe, Číně a Japonsku.