Roman Rabinovich

Klavírista Roman Rabinovich, rodák z uzbeckého Taškentu, byl absolutním vítězem 12. ročníku mezinárodní klavírní soutěže Arthura Rubinsteina v Izraeli roku 2008. Svůj izraelský filharmonický debut zahájil ve svých 10 letech a mimo jiné vystupoval s pařížským Orchestre de chamber, Polským rozhlasovým orchestrem, Calgarijskou filharmonií, budapešťským orchestrem Dohnáyi Budafok, jeruzalémskou Cameratou, Haifskou symfonií nebo Soulským symfonickým orchestrem KBS. V sezóně 2017–18 zaznamenává debut s Královským Skotským Národním Orchestrem, Wroclavským NFM Leopoldinum, Sczecinskou filharmonií a Radomským komorním orchestrem v Polsku.

Rabinovich vystoupil sólově nebo na komorních hudebních recitálech v Carnegie Hall, Kennedy Center, Lincoln Centre, Wigmore Hall, Lipském Gewandhausu, Salle Cortot, a na klavírních festivalech v Ruhr, Lucernu, na Pražském jaru a festivalu Mecklenburg Vorpommern. V sezóně 2014–15 byl vybrán dirigentem a virtuosem Andrasem Schiffem k provedení cyklu výběru z jeho díla – “Sir Andras Schiff Selects”. V sezóně 2017–18 se Rabinovich vrací do Wigmore Hall a debutuje na Washingtonské akademii múzických umění a Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka v České republice.

Vizuálně nadaný umělec Roman Rabinovich pravidelně zvyšuje vystoupení s jeho vlastním vizuálním uměním. Jeho první sólové album, Ballets Russes, bylo vydáno roku 2013 pod označením Orchid Classics.

Rabinovich započal svá studia v Izraeli, s Irenou Vishnevitskou a Ariem Vardim; pokračoval v absolvování studia na Curtiském hudebním institutu jako student Seymoura Lipkina a svůj magisterský titul získal na Juilliard School v New Yorku, kde studoval s Robertem McDonaldem.