Richard Britsch

Richard Britsch je od roku 2010 hostujícím profesorem hry na lesní roh na Státní univerzitě Grand Valley a od roku 1990 působí jako hlavní hornista symfonického orchestru Grand Rapids. Hlavním hornistou je rovněž na hudebním festivalu Peninsula od roku 1992. V Grand Valley je členem nejen souboru Grand Valley Winds, ale také žesťového kvintetu Grand Valley.

Rodák z Floridy byl také hornistou Sarasotského orchestru (formálně Floridský symfonický orchestr západního pobřeží), Jihozápadního floridského symfonického orchestru z Fort Meyers a členem sekce lesních rohů Floridského orchestru z oblastí Floridy Tampa/St. Petersburg/Clearwater.

Kromě toho, že je zakládajícím členem floridského dechového kvintetu, byl také členem Emeraldského žesťového souboru, jenž zvítězil na Fischoffské komorní hudební soutěži a na mezinárodní žesťové soutěži Yamaha/Summit Brass.

Britsch pracoval na fakultách Calvinské vysoké školy, Univerzity Cornerstone, Grand Rapidské vysoké školy, na Americkém festivalu umění v Houstonu, Texasu, v Hudebním centru Luzerne v nádherném parku Adirondack v severním státě New York a na Bradentonské vysoké škole Manatee, na Floridě. Studoval na Jihofloridské univerzitě v Tampě na Floridě, kde jeho vyučujícím byl například Ralph Froelich. Studoval také u Grega Hustise, Davea Krehbiela a Randyho Gardenera.

Britsch pravidelně vystupuje s Detroitským symfonickým orchestrem v Detroitu, Michiganu a dříve vystupoval jako hostující hlavní hornista s Milwauckým symfonickým orchestrem v Milwaukee, ve Wisconsinu, a také se symfonickým orchestrem z Taegu z Jižní Koreje. Účastnil se hudebního festivalu v Jižním Illinois v Carbondale v Illinois a Floridského hudebního festivalu v Sarasotě a také Amerického institutu hudebních studií v rakouském Grazu.