Program MHF Leoše Janáčka je v roce 170. výročí skladatelova narození plný českých i světových interpretačních, pěveckých a baletních špiček

Zveřejnili jsme kompletní program pro letošní MHF Leoše Janáčka. Na oslavy 170. výročí Janáčkova narození se od 30. května do 3. července sjede česká i světová interpretační, pěvecká a baletní špička. Přijede například britská sopranistka Claire Booth, australsko-britská dirigentka Jessica Cottis, inovativní cembalistka Barbara Maria Willi nebo nositel Řádu Britského impéria z roku 2023 tenorista Nicky Spence. Přicestuje i slavná baletka a choreografka Věra Kvarčáková doprovázená hvězdami světové balení scény. V Hukvaldech ve světové premiéře provedou speciálně vytvořené baletní představení.

„Všechny VIP zástupce české klasické hudby ani nelze stručně vyjmenovat. Uvedu tedy alespoň některá jména: Ivan Ženatý, Kateřina Kněžíková, prezident festivalu a dirigent v jedné osobě Tomáš Netopil, Karel Košárek, Ivo Kahánek, Štefan Margita a další a další,“ doplnil ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek s tím, že by posluchači rozhodně neměli minout programy s velkými symfonickými orchestry, jako jsou Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Filharmonie Opole nebo Sinfonia Varsovia.