Philippe Bach

Philippe Bach je generálním hudebním ředitelem v Meiningerském divadle od roku 2011, šéfdirigentem Bernského komorního orchestru od roku 2012 a šéfdirigentem Graubündské komorní filharmonie v Chur ve Švýcarsku od roku 2016. Hostoval s Orchestra della Svizzera Italiana a Szczecin Philharmonic. Philippe Bach dirigoval mnoho evropských orchestrů, například Bern Symphony Orchestra, Orquesta Sinfónica de Madrid, Royal Liverpool Philharmonic, Royal Scottish National, Helsinki Philharmonic, Basel Sinfonietta and Basel Chamber Orchestra. Před svým postavením v Meiningenu, Philippe Bach zastával pozici prvního Kapellmeistera a náměstka generálního hudebního ředitele v Lübeckém divadle v období 2008-2011. Roky 2006-2008 zastával, jako vítěz Jesús López-Cobos dirigentské soutěže, post asistenta Lopézu- Cobosovi v Teatro Real v Madridu.

 

V Meiningenu, ve městě výjimečného hudebního dědictví, Philippe Bach dirigoval po mnoho let nespočet operních představení, repertoár obsahující vice než 60 děl a spolupracoval s režiséry jako Gerd Heinz (Tristan) a Rudolf Frey (Růžový kavalír). Mezi nejrenomovanější představení patří Mistři pěvci norimberští, Rienzi, Zakázaná láska, Kouzelná flétna, Zneuctění Lukrécie, Rigoletto, Le Grand Macabre, Růžový kavalír, Ariadna z Naxu a Kaťa Kabanová. Nové produkce na rok 2018/2019 zahrnují Tannhäusera, Carmen a také Das Schloss Dürande od Schoecka.

 

Kromě stálého repertoáru je v Bachově zájmu také soudobá hudba. Nová hudbu vedla k prozkoumání operních skladatelů, jako je Henze, Maxwell Davies, a Bach rozvíjí zvláštní vztah s hudbou Thomase Adèse (Tempest, Totentanz a Powder Her Face). Hudební obhájce ze rodného Švýcarska představil opery Othmara Schoecka také německému publiku.

 

Philippe Bach také diriguje plnou koncertní sezónu s Meininger Hofkapelle, s orchestrem, který roku 2016 oslavil své 325. výročí a jehož hudební ředitelé byli v minulosti osobnosti jako Hans von Bülow, Richard Strauss, Max Reger a ze současnosti Kirill Petrenko. Zatímco využívá mimořádně bohatou tradici orchestru, který premiéroval Brahmsovu čtvrtou symfonii, Philippe Bach také představil velké množství nových skladatelů a premiér v koncertních sezónách Hofkapelle. V loňské sezóně nahrál díla Schoeck s Patrichem Demengem a Orchestrem Della Svizzera Italiana pro RSI, stejně jako díla Paula Ben Haima pro housle a orchestr s houslistou Itamar Zorman a BBC National Orchestra of Wales, která vyjde v BIS records v roce 2019.

 

Philippe Bach studoval lesní roh na Musikhochschule v Bernu a na konzervatoři v Ženevě, stejně tak studoval dirigování orchestru na Musikhochschule Zürich s Johanessem Schlaeflim, kde zakončil svá studia s vyznamenáním. Roku 2005 byl posluchačem prestižní Americké akademie dirigování při Aspenském hudebním festivalu.