Orchester National du Capitole de Toulouse

Orchester National du Capitole de Toulouse se zařadil mezi tři nejlepší orchestry současné Francie. Předčil dokonce v tomto oficiálním hodnocení některé tradiční symfonické orchestry Paříže!  Orchestr působí ve svém historickém sídle v Halle aux Grains, ale vedle koncertů je účasten rovněž operních a baletních představení v Théâtre du Capitole.

Vznikl v 60. letech ze sloučení Orchestre du Capitole a Orchestre symphonique de Toulouse – Pyrénées. V tomto novém složení získal Orchestre du Capitole de Toulouse mezinárodní prestiž, a to především díky práci velmi respektovaného Michela Plassona, který je dnes čestným dirigentem orchestru, se který natočil přes 60 CD. Od roku 2005 je šéfdirigentem Tugan Sokhiev, který vdechl do práce orchestru mimořádný elán. Projevilo se to například v množství zahraničních cest: Německo, Rakousko, Itálie, Španělsko, Irsko, Spojené království, pobaltské státy, Polsko, Čína, Rusko, Japonsko, Jižní Amerika, Jižní Korea, Tchaj-wan, Spojené arabské emiráty nebo v účinkování v prestižních sálech (Vídeňská Musikverein, Suntory Hall v Tokiu), a na významných festivalech (Festival Radio Francie Occitanie Montpellier, Aix Easter Festival, Beethovenfest) či v rozhlasových vysíláních. 

Orchestr du Capitole provádí jak klasický repertoár, tak světové nebo francouzské premiéry současných děl a velmi výrazně se věnuje edukační činnosti.