Ondřej Pastrňák

Ondřej Pastrňák je studentem symfonického a operního dirigování na prestižní Akademii Muzyczne im. Karola Szymanowskiego ve třídě Mirosława Jacka Błaszczyka. Mezi jeho poslední významné úspěchy patří mistrovské kurzy s dirigenty Tomaszem Tokarczykem, Massimilianem Caldim, operní zpěvačkou, houslistkou a sbormistryní Aleksandrou Raszyńskou, ale rovněž absolventský koncert s Moravskou filharmonií na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, anebo také hostování na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka, kde uvedl s Ostravskými komorními sólisty vítězné skladby GENERACE – mezinárodní soutěže mladých skladatelů.

Vystudoval dirigování na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě Jaromíra Javůrka. Se symfonickým a komorním orchestrem Janáčkovy konzervatoře provedl mnoho významných děl autorů od vrcholného baroka až po skladatele 20. století. Ve spolupráci s tamějším sborem a komorním souborem staré hudby uvedl své celovečerní aranžmá Loutny České skladatele a básníka Adama Michny.

V roce 2014 začal spolupracovat se Ženským pěveckým sborem Bohuslava Martinů. Jako asistent skladatele Milana Báchorka absolvoval řadu úspěšných koncertů a v roce 2016 se stal hlavním sbormistrem a uměleckým vedoucím. V současné době pořádá koncerty, spolupracuje s profesionálními umělci, jako je například operní zpěvačka Aleksandra Raszyńská, a vystupuje na domácích i zahraničních festivalech. Jako sbormistr byl rovněž asistentem sbormistryně Terezy Válkové na mezinárodních kurzech staré hudby.