NOVÁ KONCERTNÍ HALA V OSTRAVĚ

„S velkou radostí a zájmem sleduji přípravy projektu nové koncertní haly v Ostravě. Veřejná prezentace nejlepších návrhů, nadšená slova primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury i přesvědčení dalších představitelů města mě naplňují nadějí, že to tentokráte vyjde!“ Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka.

„Odvážně řešený exteriér, zkušenosti vykazující velkolepý návrh interiéru, především samotného koncertního sálu a důmyslné začlenění stávajícího objektu Domu kultury mohou na další desetiletí být pro Ostravu vskutku ikonickou stavbou. První návrhy a studie se datují dokonce do období před druhou světovou válkou!

A proč mám z tohoto projektu tak velkou radost? Protože pro tým MHF Leoše Janáčka to znamená, že může bez uzardění do Ostravy zvát ty nejlepší symfonické a komorní orchestry. V poslední době se nám nejednou stalo, že po návštěvě managementu orchestru, který se především zajímal o sál, ve kterém bude orchestr hrát a o jeho zázemí, od potvrzení účasti hostování na festivalu upustil. Vzhledem k předpokládanému otevření nové koncertní haly a současně nutnosti našeho dlouhodobého plánování se zdá, že ty zmíněné mimořádné hudební zážitky jsou vlastně na dosah…,“ říká ředitel festivalu  Jaromír Javůrek.

 

Zdroj fotografií: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/navrh-koncertni-sin-ostrava-architekt-studio.A190712_488733_ostrava-zpravy_woj