Michaela Koudelková

Vystudovala hru na zobcovou flétnu na Akademii Muzycznej w Krakowie ve třídě Petera Holtslaga a Erika Bosgraafa. Je také absolventkou Gymnázia Boskovice a Konzervatoře Brno. V současné době pokračuje v doktorandských studiích na JAMU v Brně pod vedením Barbary Marie Willi. Roku 2018 se představila v Kaleidoscope Vocal and Instrumental Competition v Santa Monice (USA), kde byla vybrána mezi 6 finalistů z 2000 účastníků 88 zemí světa.

Pravidelně se účastní mistrovských hudebních kurzů u nás i v zahraničí; The Ringve International Summer Course in Sund (Norsko), Arte Dei Suonatore Masterclasses (Polsko), Letní škola staré hudby Prachatice, Letní škola barokní hudby v Holešově. Zdokonaluje se ve hře na zobcovou flétnu, traverso a také cembalo pod vedením předních lektorů; Bolette Roed, Carsten Eckert, Eva Harmuthová, Jan Kvapil, Ashley Solomon, Roberto Bando, William Dongois, Kate Clark, Aureliusz Goliński, Tomasz Pokrzywiński, Joanna Boślak-Górnik, Ketil Haugsand, Gottfried von der Goltz, Kristin von der Goltz, Thomas Boysen, Monika Knoblochová a Erik Dippenaar. Absolvovala lekce u Thijse van Baarsela na Akademii staré hudby v Brně. V rámci studijního pobytu se vzdělávala na Hogeschool voor de Kunsten Utrecht ve třídě Heika ter Sheggetta. Zúčastnila se výběrového kurzu Akademia Händlowska, kde spolupracovala s Robertem Hollingworthem, Rachel Podger nebo Alison McGillivray.

Michaela Koudelková se představila na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí (Hudební festival Znojmo, Hudební slavnosti, Janáčkův máj, Musica Holešov, Bacha na Mozarta!, Hudební lahůdky, Młoda Muzyka Dawna, Opera Nova w Bydgoszczy, Bach Tribute, Dni Bachowskie, Nitrianská hudobná jeseň, Barok w Radości, Barok na Spiszu, Bach Kraków Festiwal). Vystoupila na koncertech v České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku, Anglii a Norsku.

Spolupracovala se soubory Musica Aeterna, Czech Ensemble Baroque, Capella Cracoviensis, Ensemble Opera Diversa, Moravský komorní orchestr, Quartetto Nero, Ensemble Hand-Made, Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Hradec Králové, Orkiestra Barokowa AMuz w Krakowie, La Tempesta nebo Sine Nomine Ensemble. Je spoluzakladatelkou souboru Ensemble Musica Armonia a česko-polského barokního uskupení Il Giorno Felice, se kterým se představila ve finále York Early Music International Young Artists Competition (GB).

Je trojnásobnou laureátkou interpretační soutěže v rámci Letní školy barokní hudby v Kelči a v Holešově. V roce 2011 se zúčastnila mezinárodní soutěže Pro Bohemia Ostrava, kde získala 1. místo, titul Laureáta a Absolutního vítěze. Získala 1. místo a celkové vítězství v celostátní soutěži konzervatoří, zvítězila v přehrávkách o sólový výstup s Janáčkovou filharmonií Ostrava a s Ensemblem Nomen Nescio získala 2. místo a speciální cenu polského radia Merkury na soutěži komorních ensemblů v Poznani.

Michaela Koudelková se věnuje především interpretaci staré hudby a hraje na kopie dobových nástrojů. Od roku 2016 se věnuje také pedagogické činnosti, vyučuje hru na zobcovou flétnu na Konzervatoři Brno a v rámci doktorandského studia barokní a klasicistní komorní hru na JAMU v Brně.