Marek Kozák získal nominaci na uměleckou Cenu Jantar

Klavírista Marek Kozák, jedna z mladých hvězd letošního ročníku MHF Leoše Janáčka, získal nominaci na uměleckou Cenu Jantar v kategorii vážná hudba.
Odborná porota se letos rozhodla nominovat za nahrávky a výraznou koncertní aktivitu v roce 2021 sedm sólistů a jedno hudební těleso. Marka Kozáka nominovala za výkon na Mezinárodní klavírní soutěži Gézy Andy ve švýcarském Curychu. Ta je považována za jednu z nejtěžších a nejuznávanějších klavírních soutěží na světě a Kozák na ní získal 3. místo. Dále reprezentoval Českou republiku na švýcarských klavírních recitálech a symfonických koncertech. „Kozák se zařadil mezi nejrespektovanější pianisty mladé generace, jeho výsledky jsou dokladem nevšední píle, inteligence a zrání,“ uvedl za pořadatele autor projektu Moravskoslezských uměleckých Cen Jantar Aleš Honus.
O nominacích rozhodla odborná porota ve složení Milan Bátor, Jiří Čech, Jaromír Javůrek, Jana Adámková Heidrová a František Mixa. V kategorii vážné hudby budou letos uděleny dvě ceny. Konečný verdikt bude oznámen v ostravské Multifunkční aule Gong 25. dubna 2022.