Lucie Vagenknechtová

Sopranistka Lucie Vagenknechtová pochází z Turnova. V roce 2012 absolvovala Konzervatoř Pardubice a v roce 2019 Akademii múzických umění v Praze. Získala řadu ocenění v soutěžích např. 2. cena na Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

V rámci své umělecké činnosti spolupracovala s Komorní filharmonií Pardubice, s Filharmonii Hradec Králové, s orchestrem Severočeského divadla opery a baletu, Moravskou filharmonií Olomouc a dalšími.

Vystupovala na několika významných hudebních festivalech např. Smetanova Litomyšl, Svátky hudby v Praze, Pardubické hudební jaro, Festival Harriet Parish…

Její první divadelní zkušenost byla v divadle F. X. Šaldy v Liberci jako Papagena (W.A.Mozart-Kouzelná flétna). Další role, které ztvárnila na českých podiích byly např. Chytračka (C.Orff- Chytračka), Hraběnka (W.A.Mozart- Figarova svatba), Mařenka (B.Smetana-Prodaná nevěsta), 2. Dáma (W.A.Mozart- Kouzelná flétna) a další. V roce 2018 byla hostem Národního divadla Praha v roli Zerliny (W.A.Mozart- Don Giovanni), na letní stagioně ve Stavovském divadle.

Lucie měla v říjnu svůj mezinárodní debut s Londýnským symfonickým orchestrem pod taktovkou Kazushi Ono v Barbican Centre v Londýně (L.Janáček-Glagolská mše), který v přímém přonosu vysílala televize Mezzo Live.