Leandro Lafont

Leandro získal specializovaný magisterský titul v oboru Barokní zpěv v Haute Ecole de Geneve ve třídě Nathalie Stutzmann. V roce 2012 získal magisterský titul v oboru Hudební provoz v basilejské Musikhochschule ve třídě Isolde Siebert. V roce 2009 obdržel bakalářský titul v oboru Hudba na Schola Cantorum Basiliensis ve třídě Gerda Türka.

Jako sólista spolupracoval s režiséry jako Andrea Marcon, Daniela Dolci, Tomáš Hanzlík, Jörg Wolltche, Gabriel Garrido, Andres Locatelli, Nicolas Farine a Fernando Aguila a soubory jako Musica Fiorita, Concerto Köln, Ensemble Damian, Basel Chamber Academy, a s orchestry zabývající se historicky poučenou interpretací: HEM, Musica Amable, Parnaso Español a Morello Consort Stuttgart.

Nadšeně se věnuje užití barokní gestikulace ve světských kantatách a opeře 17. a 18. století. Vystupoval v Německu, Švýcarsku, Španělsku, České republice a Kolumbii.

Repertoár na operních scénách v Evropě a Kolumbii Leandra Lafonta zahrnuje roli místokrále Zamana v opeře Gustava Lary „Policarpa Salavarrieta“ v divadle Jorge Eliecer Gaitan (Kolumbie), Renfielda v opeře „Dracula“ od Hectora Fabia Torrese na operním festivalu Manizales, roli Čarodějky a Ducha v Purcellově opeře „Dido a Aeneas“ v kolumbijském divadle Colon, Embasciatore a Matteo Sassano v Scarlattiho „Penelope la Casta“ v operním projektu Schola Cantorum Basiliensis, v divadle Basel role Endimione v Cavalliho „La Calisto“, ve Wilhelma Theater Stuttgart role Farinelliho v opeře Carla Zapaty „Sen Farinelliho“, v divadle Jose Maria Rodeiro (Španělsko) role Serggente Magiore a Furore v Cavalliho „Veremondě“ během Schwetzingen Festivalu a v divadle Mainz. Také byl pozván na barokní festivaly v České republice, Španělsku a na Halle Händel festival v Německu. Nedávno ztvárnil roli Giove ve Vinciho díle „La Contesa de´ Numi“ a roli Imenea ve Vivaldiho „La Gloria e Imeneo“ s Ensemble Damian v České republice. Lafont také ztvárnil hlavní roli v díle Sophie Kasssiesové „Schaf“ v inscenaci Junge Oper Stuttgart.

Mezi další angažmá patří koncerty staré hudby v Latinské Americe s Ensemble Musika Viva, Mozartovo „Exsultate Jubilate“ s německým Morello Consort Stuttgart, dále role Apolla a Osudu v Dittersově „Il tribunal di Giove“ společně s Ensemble Damian v České republice.

Absolvoval několik mezinárodních mistrovských kurzů s umělci jako Ivonne Naef, Vesselina Kasarova, Magreet Honig, Rosou Dominguez, Andreas Scholl, Barbara Hannigan, Evelyn Tubb, s Edwardem Randallem jako držitelem stipendia, a se Sharon Wellerovou kurzy barokního gesta.

Vyučuje zpěv na Allegro Music School v Iffezheimu a Herxeim Music School for Modern Music, na Musikrearte Music School v Grötzingenu vyučuje sólový a ansámblový zpěv.