KUBA Kubín

KUBA Kubín pochází z Hradce Králové. Od dětství se věnuje hudbě, a to převážně zpěvu. Jako malý kluk zpíval v Královehradeckých sborech Jitro nebo Boni Pueri.
KUBA Kubín vystudoval ve třídě Mgr. Miloslava Stříteského, Pardubickou konzervatoř. Kromě zpěvu se také aktivně věnuje aranžmá skladeb, odlišných žánrů a skládání své vlastní muziky. Jeho písniček si všimla i slavná německá kapela Kelly Family, pro něž napsal písničku a tu následně zařadili na své album We Got Love 2017. Skládá jingly pro TV Barranndov a již delší dobu spolupracuje s Honzou Musilem, programovým ředitelem TV Barrandov.
KUBA Kubín spolupracuje s několika významnými orchestry a soubory. Filharmonie Hradec Králové, Komorní filharmonie Pardubice, Jihočeská filharmonie, Musica Florea, Musica Bohemica, Czech Ensemble Baroque, Akademický sbor Žerotín.
Od roku 2006 do roku 2015 působil ve vokální uskupení GENTLEMEN SINGERS.
Měl možnost spolupracovat s řadou umělců a hvězd České populární scény, např. Lucií Bílou, Jitkou Zelenkovou, Karlem Gottem, Petrem Kotvaldem, Leonou Machálkovou, Vojtěchem Dykem, Josefem Lauferem a mnoha dalšími.
Od roku 2012 spolupracuje s PIRATE SWING BAND a od roku 2016 s FACTORIAL ORCHESTRA. Působil jako hlasový poradce a učitel hudby ve sboru Boni Pueri, nyní v Pardubickém sboru Bonifantes.
V roce 2015 se podílel na založení vokálního kvintetu CZECH ENSEMBLE BAROQUE QUINTET, který se věnuje interpretaci staré hudby a jehož uměleckou vedoucí je Tereza Válková.
Nyní se Kuba aktivně věnuje spíše populární hudbě, chystá se vydat debutové CD a prorazit na scénu populární hudby.