Kristjan Järvi

Od dirigenta, producenta po skladatele a aranžéra. Kristjan Järvi do všech těchto aspektů vtiskl nezkrotného ducha kreativity a inovativnosti.

Kristjan Järvi získal reputaci jako „jeden z nejodvážnějších a nejinovativnějších osobností na klasické scéně“ (Reuter). Jako dirigent řídí klasiku od Wagnera až po Radiohead a na velkých mezinárodních scénách je jako doma.

Kristjan Järvi vzdoruje hudební ortodoxii a prosazuje své průkopnické myšlenky a koncepty se třemi kapelami a orchestry: Spolu s Gene Pritskerem spoluzaložil newyorskou klasicko-hip-hop-jazzovou skupinu „Absolute Ensemble“. Dále je spoluzakladatel a umělecký ředitel „Baltic Sea Philharmonic“ a také je ředitelem „Sunbeam Production“ a skupiny „Nordic Pulse“.

Kristjan Järvi spolupracuje s vynikajícími a kreativními osobnostmi z oblasti umění, hudby a filmu na mezinárodní úrovni. Například složil hudbu pro seriál Toma Tykwera „Babylon Berlin“ a zčásti onu hudbu nahrál s Absolute Ensemble a Symfonickým orchestrem MDR Radio.

Kristjan Järvi na kontě více než 60 alb, od soundtracků k Hollywoodským snímkům jako Atlas mraků, Sense 8 (obé ve spolupráci s Wachowski sisters productions), Hologram pro krále (Tom Tykwer) po oceněné album Sony Classical a Chandos: Kristjan Järvi Sound Project.

Kristjan Järvi, podnikatel od přírody a vášnivý producent, provozuje vlastní produkční společnost „Sunbeam Productions“, která propojuje všechny jeho aktivity a zájmy. Sunbeam Productions je producentem nejnovějších koncertních show „Waterworks“ (2017/2018), „Absolute Club“ s Francescem Tristanem a „Nordic Pulse“ (2018).

Kristjan Järvi se narodil v Estonsku, emigroval do Spojených států jako dítě a vyrůstal v New Yorku. Kristjan pochází z rodiny dirigentů. Jeho otec Neeme a jeho starší bratr Paavo jsou v svém oboru oba velmi úspěšní. Roku 2015 se Kristjan přestěhoval z USA zpět do Tallinnu / Estonska.