Jeremiah Stephenson

Narozen v Sheffieldu, Jeremiah Stephenson nejprve začal studovat hru na varhany jako chórista v anglikánské katedrále. V současné době je asistentem ředitele hudby v All Saints Margaret Street v Londýně, který je uznáván za svou tradici vynikající sborové hudby a improvizace na liturgické varhany. Stephenson kombinuje své Nedělní služby s rušnou kariérou recitálového varhaníka na volné noze, doprovázejícího varhaníka a učitele.

 

V Anglii vystupoval na mnoha místech jako například Westminister Abbey, The Royall Festival Hall a King’s College Univerzity Cambridge. Nedávné recitály v zahraničí zahrnují Boston, Bratislavu, Toulouse a Göerlitz. Stephenson se také těší plodnému partnerství s trumpetistou Darrenem Moorem, s nímž pracuje na projektech zahrnující spolupráci s vítězně oceněným skladatelem Davidem Loxleym Blountem a koncertní turné do Peru.

 

Vítězně oceněný absolvent Královské akademie hudby (studoval u Susan Landale) a Univerzity Cambridge, studoval u Michela Bouvarda a Willema Jansena v Toulouse podpořen významným postgraduálním oceněním charitativní organizace Nicholas Danby Trust, která podporuje kulturní a hudební výměnné pobyty varhaníků z Británie a zbytku Evropy. Během této doby Stephenson doprovázel vítěze ceny sborového zpěvu Liliane Bettencourt roku 2017 na konzervatoři La Maîtrise de Toulouse na obou koncertech a nahrávkách, hrál na koncertech s Orchestre du Capitole a živě doprovázel zpěváky na francouzské národní televizi.

 

Stephenson vyhrál ceny za obě své diplomové zkoušky na Royal College, což jsou v Británii nejvyšší možná diplomová ocenění pro varhaníky, získal první cenu Ebenovy mezinárodní soutěže pro varhaníky v České republice a druhé místo v Mezinárodní soutěži ‘Prix de J L Florentz’, organizovanou Akademií des Beaux-Arts ve Francii.