Jean-Efflam Bavouzet

Oceňovaný pianista Jean-Efflam Bavouzet se těší velkému počtu nahrávek a mezinárodní koncertní kariéře. Pravidelně spolupracuje s orchestry, jako jsou: Cleveland Orchestra, San Francisco Symphony, London Philharmonic, BBC Symphony a NHK Symphony orchestras a spolupracuje s významnými dirigenty včetně Vladimíra Ashkenazyho, Vladimíra Jurowského, Gianandrea Nosedy, François-Xaviera Rotha, Nicholase Collona, Gábora Takács- Nagyho, Edwarda Gardnera a sira Andrewa Davise.

Vrcholy sezóny 2019/20 Bavouzeta zahrnují London Philharmonic Orchestra, Orchestre National de France, Budapest Festival Orchestra, turné po Velké Británii s Iceland Symphony pod vedením Yan Pascala Torteliera a provede všechny Beethovenovy klavírní koncerty s Orchestre National de Lyon. Navrátí se také k Toronto a Seattle symphonies, Royal Scottish National Orchestra a vydá se na turné po Austrálii, zahrnující Sydney Symphony Orchestra, Melbourne Symphony Orchestra a Adelaide Symphony Orchestra

Bavouzet bude hrát / řídit dva Beethovenovy programy se Swedish Chamber Orchestra a Orquestra Sinfônica do Estado de São Paulo. Jako součást Haydn Festivalu s Post Classical Ensemble ve Washingtonu DC bude Bavouzet prezentován na recitálech a koncertech a také uvede recitály v Maestro Foundation v Santa Monice a Moskevském mezinárodním interpretačním centru.

Bavouzet nahrává výhradně pro Chandos a jeho nahrávka Griegova klavírního koncertu s Bergen Philharmonic pod Edwardem Gardnerem byla nominována na cenu Gramophone Award. Probíhající aktivity zahrnují pětiletý projekt – provedení a nahrávání kompletních Mozartových klavírních koncertů s Manchester Camerata a Gáborem Takács-Nagym, a také kompletní Haydnovy klavírní sonáty. Jeho kompletní Prokofievovy klavírní koncerty s BBC Philharmonic a Gianandreem Nosedaou vyhrály v roce 2014 kategorii Concerto na Gramophone Awards.