Jaromír Javůrek patří mezi desítku nejlepších českých manažerů roku 2020

Dlouholetý ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka, Jaromír Javůrek, se dostal do TOP 10 soutěže Manažer roku 2020 a patří tak mezi deset nejlepších manažerů republiky. Vůbec poprvé v 28leté historii soutěže se podařilo získat toto prestižní ocenění zástupci oboru klasická hudba. Ocenění předává Česká manažerská asociace, která již bezmála třicet let vyhledává, hodnotí, oceňuje a propaguje nejlepší řídící pracovníky a úspěšné osobnosti z řad podnikatelů a lídrů napříč odvětvími a profesemi.

Ředitel festivalu Jaromír Javůrek  |  Foto Dalibor Válek

„Je to pro mě velká satisfakce za celoživotní snahu o vybudování prestižního hudebního festivalu s mezinárodním dosahem. Navíc v regionu, kde je klasická hudba stále v ústraní zájmu publika. Zároveň je to ocenění výborné práce celého našeho festivalového týmu, jemuž tímto děkuji za podporu. Velké poděkování míří také mé paní, bez které bych se této soutěže ani nezúčastnil. Vnímám, že mým oceněním dala ČMA jasně najevo, že kultura a umění je nedílnou a důležitou součástí života naší společnosti,“ říká Jaromír Javůrek.

Každoroční vyhlášení výsledků soutěže Manažer roku je prestižní událostí, kde se na jednom místě scházejí manažeři napříč odvětvími, aby si společně vyměnili zkušenosti a předali své vize nastupující generaci podnikatelů. Letošní slavnostní vyhlašování se uskutečnilo 19. října 2021 na pražském Žofíně.