Guarneri Trio Prague

Guarneri Trio Prague hraje v původním obsazení již 33 let. Zcela ojedinělé spojení umělecké zralosti a expresivity, které soubor nabyl během dlouhodobé hudební spolupráce, vytváří slibný předpoklad pro další úspěšné působení.

Od svého založení v roce 1986 patří ke špičkovým klavírním triím klasického charakteru. Již první pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší pozornost mezinárodního hudebního tisku, který ho řadí k předním komorním hudebním souborům právě pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou virtuozitu. Guarneri Trio Prague pravidelně vystupuje na mnohých mezinárodních hudebních festivalech a v důležitých hudebních centrech; je zváno na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Jižní a Severní Americe, Japonsku, Číně, Australii nebo na Filipinách.

Pro Supraphon a francouzské vydavatelství Praga Digitals nahrálo Guarneri Trio Prague mimo jiné všechna klavírní tria Beethovena, Mendelssohna, Schuberta, Dvořáka, Šostakoviče, Brahmse, Suka, Mozarta a Smetany. Nahrávky Guarneri tria Prague byly mnohokrát  mezinárodně oceněny (Diapason d‘ Or, Le monde de la Musique, Choc).

V průběhu uplynulých let si soubor vybudoval široký repertoár, který neobsahuje pouze velká jména a známá díla, ale svědčí rovněž o neúnavné a vytrvalé inovativní snaze. V repertoárové nabídce Guarneri trio Prague najdeme jak soudobé autory, Luboše Fišera a Aleše Březinu nebo švýcarského Thüringa Bräma tak i české  skladatele z období vídeňské klasiky – Jana Václava Hugo Voříška a Antonína Rejchu.

Čeněk Pavlík hraje na housle „Zimbalist“ od Guarneri del Gesù ze ságami opředené houslové sbírky Luigi Tarisia, Marek Jerie na violoncello z dílny Andrea Guarneri z roku 1684.

Guarneri Trio Prague vyučuje pravidelně na mistrovských kurzech.

www.guarneritrioprague.com