Festival vrcholí závěrečným koncertem Kateřiny Kněžíkové na Hukvaldech

Janáčův festival má před sebou finálový víkend na Hukvaldech. Sobota 26. června je celá věnovaná operetě Polská krev. Den odstartuje workshop, ve kterém se děti i dospělí vydají interaktivní formou prozkoumat populární písně této zábavné operety. Sobotní program vyvrcholí na výpravnou operetou Polská krev v podání operního souboru Národního divadla Brno. Hukvaldskou oboru zaplní orchestr, smíšený a dětský sbor, tanečníci a sólisté. V neděli se mohou festivaloví hosté v hukvaldské oboře těšit na velké finále v podání sopranistky Kateřiny Kněžíkové, která vystoupí společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod taktovkou dirigenta Roberta Jindry. Na koncertu pod širým nebem zazní série písní od českých a francouzských klasiků. Po koncertu se uskuteční autogramiáda nového CD Kateřiny Kněžíkové: Phidylé. V případě deště se koncert přesune do Domu kultury města Ostravy. Polská krev se v případě vydatného deště ruší. Partnerem celého festivalového víkendu je Nadace ČEZ.

„Když jsme na konci května festival zahajovali, měli jsme pouze mlhavou představu o tom, jak to všechno zvládneme. Byli jsme první v republice, kdo se rozhodl uspořádat tako rozsáhlou kulturní akci s diváky. Jsem velmi rád, že si diváci na koncerty i přes všechny komplikace našli cestu a vytvořili pravou festivalovou atmosféru, na kterou jsme se my i umělci po dlouhé měsíce těšili. Věřím, že závěrečný koncert festivalu zaplní hukvaldskou oboru tak, jako tomu bylo v minulých letech,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel MHFLJ.

Program finálového víkendu na Hukvaldech je dramaturgicky přizpůsoben rodinám s dětmi včetně zvýhodněného rodinného vstupného. Vstupenky na všechny programy jsou dostupné na www.mhflj.cz/program.