FESTIVAL JE SOUČÁSTÍ OSLAV 30. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE

V pátek 1. 11. proběhla za účasti primátora města Tomáše Macury na Radnici města Ostravy tisková konference k projektu SAMETOVA!!! Moderovala ji Michaela Dvořáková, která je mimo jiné PR manažerkou MHF Leoše Janáčka. Tiskové konference se zúčastnil také ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek. Společně představili zapojení festivalu do oslav 30. výročí sametové revoluce.

Festival se na organizaci zmíněného projektu podílí jednak aktivní účastí MgA. Ondřeje Sikory a Mgr. Michaela Dvořákové v přípravném štábu, jednak realizací koncertu Koncertního sboru Permoník, Mužského komorního sboru Permoník, a saxofonisty Michala Žáčka. Ten se uskuteční v neděli 17. listopadu v 16.30 hodin na Masarykově náměstí v Ostravě.  Zajímavostí a specifičností tohoto vystoupení bude provedení písní Karla Gotta (Kam tenkrát šel můj bratr Jan), Marty Kubišové (Hey, Jude!, Modlitba pro Martu, Zdivočelá země), Golden Kids (Časy se mění), Karla Kryla, Vladimíra Mišíka (Slunečný hrob) a Petry Janů (S láskou má svět naději). Zaznějí tedy písně, které generace účinkujících může znát pouze z rozhlasových archívních nahrávek.

Přijďte si v neděli 17.11. odpoledne na Masarykovo náměstí poslechnout skvělé vystoupení Sborového studia Permoník a zároveň podpořit myšlenku svobody, která není ani po třiceti letech zcela samozřejmostí.