Sobotní program na Hukvaldech se ruší. Nedělní závěrečný koncert se uskuteční dle programu.

Sobotní program Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka je zrušen. V souvislosti s událostmi, které se staly minulou noc v Jihomoravském kraji, se členové operního souboru Národního divadla Brno obávají nestálosti hukvaldského počasí a na Hukvaldy nedorazí, i přes příznivou předpověď počasí na celý víkend.

„Bohužel, operní soubor Národního divadla Brno dnes oznámil, že na Hukvaldy nepřijede a operetu Polská krev pro naše diváky neodehraje. Ačkoliv je ze strany festivalové produkce vše nachystáno a předpověď počasí z letiště Mošnov je příznivá, operní soubor z Brna se v souvislosti s událostmi z předchozí noci obává nestálosti počasí. Pro nás to znamená velkou ránu – nejen z produkčního hlediska, protože veškerá technika a podium už v hukvaldské oboře stojí – tak zejména pro naše diváky, kteří představení téměř vyprodali. Je nám to velmi líto, ale bez brněnských umělců jsme nuceni zrušit celý sobotní program včetně workshopu pro děti a dospělé. O to víc zvu diváky na nedělní velké finále, kde v hukvaldském amfiteátru vystoupí vynikající sopranistka Kateřina Kněžíková s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením dirigenta Roberta Jindry. Předpověď počasí i kvalita umělců napovídá, že nás čeká výjimečný kulturní zážitek,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel MHFLJ.

Vstupné bude divákům řádně vráceno.

POSTUP PŘI VRÁCENÍ VSTUPENEK:

  1. Vstupenky zakoupené přes prodejní místo Janáček Point v DKMO (prodejní místo Janáčkovy filharmonie Ostrava) lze vrátit pouze v tomto prodejním místě, nikoliv jinde.
  2. Vstupenky zakoupené přes prodejní místa sítě Colosseum Ticket řeší přímo provozovatel prodejní sítě Colosseum Ticket. Vrácení peněz lze nárokovat vyplněním formuláře na webu provozovatele: https://formular.colosseum.eu/cs/
  3. Platby za vstupenky zakoupené online platební kartou přes náš web www.mhflj.cz a také přes web www.colosseumticket.cz (tzv. eVstupenky) budou vráceny automaticky společností Colosseum Ticket na účet nakupujících do 90 dnů.
  4. Subjekty, které si zakoupily vstupenky tzv. „na fakturu“ budou kontaktovány naší produkcí ohledně postupu při navrácení peněz.