Ceny Jantar zamířily ke hvězdám Janáčkova festivalu

V rámci uměleckých Cen Jantar letos, podobně jako v minulých letech, bodovaly osobnosti, které jsou spojeny s Janáčkovým festivalem. Ve své kategorii získala cenu Nikol Bóková, jejíž vystoupení na našem festivalu bylo zcela výjimečné a dlouho rezonovalo v srdcích posluchačů. „Je úžasné, že tato mladá autorka a klavíristka současně není jen náhodně zazářivší hvězdou, ale je dnes již krásnou stálicí naší hudební scény,“ říká ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek.

Radost nám způsobilo také udělení Ceny Jantar Kamile Janovičové, člence činohry Národního divadla Moravskoslezského. Ti, kteří byli svědky její Almy na našem festivalu  (představení se uskutečnilo na scéně Divadla Petra Bezruče a bylo zaznamenáno Českou televizí), jsou určitě rádi, že tato herečka získává jeden vavřín za druhým.

A do třetice je dalším oceněným Jiří Vodička, který již dávno překročil hranice rodné Ostravy i kraje. Bude hostem našeho letošního festivalového ročníku. Ve spolupráci s klavíristou a ředitelem České filharmonie Davidem Marečkem přednese Dvořákovy houslové skladby. Stane se tak 11. června v komorním sále Fakulty umění Ostravské univerzity na Černé louce.