2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
26.října 2017
Rudolf Kubín: Oslnivý hudební talent a velikán ostravské hudby se hrál na zámku ve Vítkovicích
Začalo to Rudolfem Kubínem. Tak zněl název koncertu ve Vítkovickém zámku k 750. výročí první písemné zprávy o městu Ostravě. Hudba skladatele Rudolfa Kubína se rozezněla ve středu v interpretaci Bendova kvarteta, Jiřího Hanouska, Lukáše Bárty, Elišky Novotné, basbarytonisty Lukáše Bařáka a klarinetisty Karla Dohnala. Ostravští umělci hrající díla ostravské hudební legendy. Kulturní deník Ostravan.cz u takového koncertu nemohl chybět.
18.října 2017
KLAVÍRNÍ RECITÁL LUKÁŠE VONDRÁČKA OHROMIL NÁVŠTĚVNÍKY JANÁČKOVA MÁJE. TEĎ MÍŘÍ NA OBRAZOVKU ČT
42. MHF Janáčkův máj na přelomu května a června nabídl milovníkům klasické hudby vystoupení opravdových špiček ve svém oboru. Jedním z vrcholů festivalu byl klavírní recitál světového pianisty Lukáše Vondráčka, který zaznamenaly kamery České televize. Diváci jej mohou zhlédnout 12. listopadu na ČT art od 20.20 hod.
4.října 2017
JANÁČKŮV MÁJ o.p.s. ZVE NA CYKLUS KOMORNÍCH KONCERTŮ K 750. VÝROČÍ PRVNÍ PÍSEMNÉ ZPRÁVY O OSTRAVĚ
„...Začalo to Rudolfem Kubínem“, aneb Ostrava jako přirozené centrum hudebního života Slezska. Tak zní podtitul celkem tří komorních koncertů z tvorby ostravských skladatelů v provedení ostravských interpretů k 750. výročí první písemné zprávy o městu Ostrava. Koncerty se budou konat vždy ve středu (25. října, 8. listopadu a 13. prosince) v 19 hodin ve Vítkovickém zámku a všechny budou doprovázeny průvodním zasvěceným slovem Jaromíra Javůrka.
21.srpna 2017
Janáčkův máj roste a rozšiřuje svůj tým!
Obecně prospěšná společnost Janáčkův máj hledá produkční / produkčního pro zajištění koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj a další koncertní a agentážní aktivity.
18.června 2017
Poděkování
Vážení a milí přátelé krásné hudby! Před více jak týdnem skončil 42. ročník Janáčkova máje. Který byl díky Vám, návštěvníkům, jedinečný.
12.června 2017
Repríza Zahajovacího koncertu
Náš festival sice skončil, ale jeho zahajovací koncert si můžeme opakovaně poslechnout na Českém rozhlase Vltava. A to zítra 13.6. v pořadu Hudební galerie ve 13.00.
5.června 2017
Zemřel skladatel Eduard Dřízga
Zemřel skladatel Eduard Dřízga, který byl s Janáčkovým májem spojen už od roku 1976.
5.června 2017
Poslední týden JANÁČKOVA MÁJE
42. MHF Janáčkův máj má za sebou dva mimořádně úspěšné týdny, ve kterých milovníkům klasické hudby nabídl vystoupení houslistů Ivana Ženatého a Pavla Šporcla, klavíristy Andrew von Oeyena, klavírní recitál Lukáše Vondráčka nebo galakoncert amerického tenoristy Lawrence Brownleeho a mnohé další.
1.června 2017
ZEMŘEL JIŘÍ BĚLOHLÁVEK
Po dlouhé nemoci dnes zemřel známý český dirigent Jiří Bělohlávek. Janáčkův máj v čele s ředitelem Jaromírem Javůrkem vyjadřují celé rodině upřímnou soustrast.
23.května 2017
Zahajovací koncert 22.5.2017
Včera v 19.hodin odstartoval Janáčkův máj a to svým Zahajovacím koncertem na počest 750 let založení města Ostravy.
12.května 2017
Tisková konference 2017 - Ostrava
Velkolepá nabídka skvělého interpretačního umění je na přelomu května a června tradičně spjata se jménem jednoho z nejvýraznějších světových skladatelů 1. poloviny 20. století, s Leošem Janáčkem. Letošní programová nabídka myslí opravdu na všechny milovníky klasické hudby.
25.dubna 2017
Měsíc do zahájení Janáčkova máje 2017
„Letošní festivalový ročník se z nenápadného vyklubal ve velmi pozoruhodný. A to jak svým programem, tak interprety. Velkou radost máme z nových partnerů našeho festivalu a především z velkého zájmu publika. Dlouhou dobu jsem neměl, měsíc před zahájením Janáčkova máje, tak pozitivní pocity.“ Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje
18.dubna 2017
Pozvánka: Jaromír Javůrek - v Českém rozhlase Vltava
V pátek (21.4.) vystoupí Jaromír Javůrek, ředitel festivalu Janáčkův máj, v Českém rozhlase Vltava v pořadu Telefonetéka.
1.března 2017
ROZHOVOR S LAWRENCEM BROWNLEE
Lawrence Brownlee je americký operní zpěvák - tenor. Je pokládán za nejlepšího představitele bel canta na světě. Jeho koncerty ve světových metropolích a jeho operní vystoupení jsou beznadějně vyprodána.
28.února 2017
JANÁČKŮV MÁJ VYPRODÁVÁ KONCERTY UŽ 3 MĚSÍCE PŘED ZAHÁJENÍM
23 koncertů umělců z 9 zemí v 19 dnech a v 9 městech Moravskoslezského kraje. To je Janáčkův máj 2017, který vyprodává koncerty 3 měsíce před svým zahájením.
21.února 2017
Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje, vystoupí jako jeden z mluvčích v diskusi na téma „NÁŠ KRAJ“
Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje, vystoupí jako jeden z mluvčích v diskusi na téma „NÁŠ KRAJ“, jež je předmětem konference v Imperial Hotelu Ostrava (8. 3. 2017 od 10.00 hod).
1.února 2017
ROZHOVOR S ŘEDITELEM JANÁČKOVA MÁJE, JAROMÍREM JAVŮRKEM
Jaromír Javůrek patří k nepřehlédnutelným tvářím hudebního života ostravského regionu. Až se chce říct, že ten, kdo jej nezná, neví prakticky nic o tom, co se v muzice na Ostravsku děje.
1.února 2017
Začíná předprodej vstupenek na Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj
Vstupenky je možno zakoupit od 1. 2. 2017 a to elektronicky, osobně, na fakturu nebo se slevou. Mezi nejatraktivnější koncerty bude jistě patřit recitál vítěze interpretační Soutěže královny Alžběty opavského rodáka Lukáše Vondráčka, pěvecký galakoncert světového tenoristy Lawrence Brownlee, francouzský a polský večer a mnohé jiné.
3.ledna 2017
HUDEBNÍ FESTIVAL JANÁČKŮV MÁJ ZVEŘEJNIL PROGRAM V TĚCH NEJPESTŘEJŠÍCH BARVÁCH
Jedním z vrcholů kulturní sezóny v Moravskoslezském kraji je bezpochyby Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj. Mezi jeho nejatraktivnější koncerty bude jistě patřit recitál vítěze interpretační Soutěže královny Alžběty opavského rodáka Lukáše Vondráčka, pěvecký galakoncert světového tenoristy Lawrence Brownlee, francouzský a polský večer a jiné. Tato unikátní přehlídka klasické hudby, která je v kraji zároveň největším a nejvýznamnějším festivalem nesoucím Janáčkovo jméno, letos nabídne 23 koncertů v průběhu 19 festivalových dnů v 9 městech Moravskoslezského kraje. To je letošní Janáčkův máj, který nyní zveřejnil program a odtajnil hvězdné tváře festivalu.