2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
15.prosince 2016
Pozvánka na koncert - LUSCINIA
Zveme Vás na koncert Opavského středoškolského sboru LUSCINIA
8.prosince 2016
Pozvánka na adventní koncert v Ludgeřovicích
Srdečně zveme na adventní koncert do Ludgeřovic!
5.prosince 2016
Mladí pěvci se představili v áriích italských a francouzských oper poprvé v České republice
Janáčkův máj zahájil úspěšným sobotním koncertem sólistů Operního studia Bavorské státní opery spolupráci s přední evropskou operní scénou. Mladí pěvci se představili v áriích italských a francouzských oper poprvé v České republice.
14.června 2016
Festival krásné hudby pokračuje: Srdečně zveme na partnerský festival Janáčkovy Hukvaldy
Festival v krásném prostředí hukvaldského hradu a obory. Organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy zveřejnili program XXIII. festivalového ročníku a zahájili prodej vstupenek na pestré a různorodé koncerty. Je jich celkem deset a uskuteční se od 25. června do 10. července na Hukvaldech, v Příboru, Frýdku-Místku a Rychalticích.
14.června 2016
Janáčkovy Hukvaldy 2016 - program
Srdečně zveme na náš partnerský festival Janáčkovy Hukvaldy, který se koná v krásném prostředí hradu Hukvaldy ve dnech 25.6. - 10.7. 2016
10.června 2016
Janáčkův máj skončil včera Závěrečným koncertem. Přinášíme ohlasy na festival
Včerejší večer byl připraven ve znamení pocty 260. výročí narození W. A. Mozarta. Koncertní sál Domu kultury města Ostravy byl opět zaplněn do posledního místa. V úvodu posluchače pozdravil moderátor Jiří Vejvoda a ředitel festivalu Jaromír Javůrek.
9.června 2016
Klavírně houslový večer s Igorem Ardaševem a Františkem Novotným
Včera se 41. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj přestěhoval do Krnova. Jezdí sem pravidelně. V koncertní síni sv. Ducha se v 19 hodin představili dva skvělí interpreti, kteří už na festivalu opakovaně vystupovali.
9.června 2016
Nečekaně osvěžující pocit. Dvě duchovní díla na Janáčkově máji
Festival vzkřísil neznámou Missu Solemnis Ditterse z Dittersdorfu a připojil k ní slavné Dvořákovo Te Deum Slavnostní koncert k dvacátému výročí založení ostravsko-opavské diecéze připravil dvě duchovní díla. Bylo nesmírně zajímavé sledovat, jak spolu kompozice Karla Ditterse von Dittersdorf a Antonína Dvořáka hudebně komunikovaly, jak se navzájem doplňovaly. Sólových partů se zhostili Veronika Holbová (soprán), Jana Hrochová (alt), Petr Nekoranec (tenor), Jan Štáva (bas) a Lukáš Bařák (baryton). Zpíval Český filharmonický sbor Brno, Janáčkovu filharmonii řídil Petr Altrichter.
8.června 2016
Katedrála Božského spasitele byla zaplněná do poslední místa
O slavnostní koncert k 20. výročí založení Ostravsko – opavské diecéze byl včera velký zájem. Lidé chodili ještě dlouho po začátku první části, přidávaly se židle, někteří i stáli. Včera v úterý 7. června koncert Janáčkova máje v katedrále Božského Spasitele v centru Ostravy v 18 hodin zahájil ředitel festivalu Jaromír Javůrek, slovo v úvodu měl i biskup Ostravsko – opavské diecéze, Monsignor F. V. Lobkowicz. Oba se vyznali z přízně k na večeru uváděným autorům. Koncert živě přenášela televize NOE.
7.června 2016
Pouze do konce týdne můžete shlédnout výstavy v rámci Janáčkova máje
V Domě Kultury města Ostravy můžete navštívit obě výstavy pořádané v rámci mhf Janáčkův máj. Výstavu Abatyše Josefa Duchana včetně tisku oceněného Grafikou roku 2000. Druhou výstavou je „Vídeň hudební“ fotografů Jiřího Turka a Jany Jabůrkové. Tato výstava fotografií je prodejná!
7.června 2016
Komorní pěvecký večer „Po krásném snu“ se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou
Druhý francouzsko-český program letošního Janáčkova máje byl věnován písním v originálním spojení lidského hlasu a harfy. Naše i evropská přední sopranistka Kateřina Kněžíková v Dolní Lutyni, kde se konal koncert, prožila své dětství a získala tam první hudební vzdělání.
6.června 2016
Janáčkův máj v tomto týdnu končí. Před sebou má poslední čtyři koncerty
Sopranistka Kateřina Kněžíková dnes vystoupí v obci, kde prožila své dětství. Slavnostní koncert v úterý k 20. výročí založení Ostravsko – opavské diecéze v katedrále Božského spasitele. Klavírně houslový večer ve středu s Igorem Ardaševem a Františkem Novotným. Závěrečný koncert ve čtvrtek na počest 260. výročí narození W. A. Mozarta s poslední hvězdou festivalu, klavíristou Llŷrem Williamsem.
6.června 2016
Nedělní kantátový večer se dvěma nejlepšími pěvci za rok 2015
Organizátoři sestavovali program před letošním udílením prestižních cen Thálie v březnu letošního roku. Poštěstilo se jim přesto získat v rámci jednoho programu dva ze tří finalistů této soutěže v kategorii Operní zpěv. Jaroslava Březinu, jenž soutěž nakonec vyhrál a Gustáva Beláčka.
5.června 2016
Jazz na Landeku s nositelem ceny Grammy Awards
Lukas Oravec Quartet a speciální host tenorsaxofonista Wayne Escoffery, jenž s Big bandem Charlese Minguse v roce 2010 získal světové ocenění Grammy, se představili na včerejším podvečeru v rámci Janáčkova máje. Festival každoročně dává prostor i jazzovým formacím v tomto geniem loci lovců mamutů a těžby uhlí poznamenaném prostředí Landeku.
3.června 2016
Změna programu koncertu v Krnově. Informace ke vstupenkám
Prosíme, návštěvníky, kteří vzhledem ke změně programu - účinkujících nenavštíví krnovský koncert 8. června, mají možnost vrátit vstupenky v pokladnách (předprodejích) tam, kde je původně zakoupili.
3.června 2016
Julianna Avdějeva si získala ostravské publikum. Janáčkův máj včera uspěl i v Opavě
Hned dva koncerty včera uváděl Janáčkův máj. Původní obavy ze změny programu v Domě kultury města Ostravy ruská klavíristka Julianna Avdějeva jednoznačně vyvrátila. Předvedla skvělý výkon a návštěvníci nemuseli litovat, že Lukáš Vondráček, zázračné dítě z Opavy, jenž vyhrál největší klavírní soutěž světa, Mezinárodní soutěž královny Alžběty v Bruselu do Ostravy přijede až příští rok. Velkou radost, že se čerstvý vítěz představí na prvním veřejném vystoupení po svém vítězství právě v rodném kraji, zkalila na počátku týdne zpráva o podmínkách soutěže, v nichž je povinnost účinkování vítěze na slavnostním koncertě, který se přesně shodoval s termínem koncertu L. Vondráčka na Janáčkově máji.
2.června 2016
Hornistka Kateřina Javůrková s dechovým kvintetem Belfiato
Skvělá hornistka Kateřina Javůrková se na Janáčkově máji již představila jako sólistka. Včera vystoupila s dechovým kvintetem Belfiato, které letos slaví deset let své existence. Česko-francouzský program byl zajímavý také uvedením Poulencova sextetu s mladým, ale již úspěšným Lukášem Klánským.
1.června 2016
Nový vizuální styl Janáčkova máje 2016 s unikátní výtvarnou technikou
41. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj se vstupem do nového desetiletí provedl výraznou změnu ve svém vizuálu. Jeho předloha byla zpracována unikátní technikou, tzv. lepením celé řady úzkých proužků papíru na hranu na pevnou podložku. Papírové proužky znázorňují hudební symboly, které musejí na sebe přesně navazovat. Za precizní výtvarnou prací stejně jako za komplexním vizuálním řešením festivalu stojí společnost Kantors Creative Club z Ostravy v čele s jejím kreativním ředitelem Davidem Kantorem.
1.června 2016
Dagmar Pecková je miláčkem ostravského publika
O operním galakoncertu „Hříšnice“ Dagmar Peckové se od počátku vědělo, že bude vyprodán. Včerejší sál Domu kultury města Ostravy byl skutečně zaplněn do posledního místa jako málokdy. Dagmar Peckovou ostravští posluchači mají rádi, znají ji z nejednoho koncertu, kde se většinou představovala jako interpretka písní. Naposledy přednesla Wagnerovy „Wesendonklieder“ s orchestrem Janáčkovy filharmonie a dirigentem Liborem Peškem.
1.června 2016
Vstupenky na koncert Julianny Avdějevy, klavír (2. června)
Vstupenky je možné zakoupit před koncertem 2. června v Domě kultury města Ostravy, před 19.00 hodinou u prodeje programu před vstupem do sálu.
31.května 2016
Julianna Avdějeva na Janáčkově máji před světovým turné
Julianna Avdějeva na sebe výrazně upozornila vítězstvím na nejprestižnější Mezinárodní klavírní soutěži Fryderyka Chopina ve Varšavě v roce 2010 s rekordním počtem přihlášených účastníků a věhlasnou porotou. Od té doby začala její světová kariéra. Klavíristka velmi rychle potvrdila, proč ji odborníci i posluchači zařazují mezi nejuznávanější umělce své generace. Za interpretaci Chopina získala ocenění, které ji charakterizují jako přední interpretku tohoto skladatele. Vydala nahrávku obou koncertů Fryderyka Chopina i recitál ze skladeb Chopina, Schuberta a Prokofjeva.
31.května 2016
Komorní kvarteta
Včerejší Komorní koncert se dvěma kvartety uzavřel dramaturgickou linii letošního Janáčkova máje o mezinárodní spolupráci ve smyslu Schillerova – Beethovenova poselství „Alle Menschen werden Brüder“. Mezinárodní spolupráce se však bude prezentovat i na některých dalších koncertech
30.května 2016
Změna programu: Namísto Lukáše Vondráčka vystoupí Julianna Avdějeva
Lukáš Vondráček, zázračné dítě z Opavy, vyhrál největší klavírní soutěž světa, Mezinárodní soutěž královny Alžběty v Bruselu. Velká radost pořadatelů MHF Janáčkův máj z toho, že se čerstvý vítěz představí na prvním veřejném vystoupení po vítězství právě v rodném kraji na Janáčkově máji, zkalila zpráva, že v podmínkách soutěže je účinkování vítěze na slavnostním koncertě, který se přesně shoduje s termínem koncertu L. Vondráčka na Janáčkově máji v Ostravě. Ani snaha pořadatelů domluvit náhradní termín v rámci letošního festivalového ročníku nebyla úspěšná. Lukáš Vondráček tak vystoupí v Ostravě na Janáčkově máji až o rok později...
30.května 2016
Janáčkův máj v tomto týdnu uvede sedm koncertů a představí na nich vítěze světových soutěží
V pondělí se představí jeden z nejprestižnějších a nejstarších kvartetů Německa společně s ostravským kvartetem úspěšně navazujícím na místní tradici, v úterý to bude první operní dáma České republiky, ve středu skvělá hornistka s mladým dechovým kvintetem a s mladým, ale již úspěšným klavíristou, ve čtvrtek mše světového skladatele se špičkovými českými umělci v Opavě a v Ostravě tentýž večer klavírní recitál aktuálního vítěze světové soutěže královny Alžběty, v sobotu mezinárodní kvartet s nositelem světového ocenění Grammy Award a v neděli koncert se dvěma nejlepšími pěvci operních Thálií za loňský rok.
30.května 2016
Legenda Berlínských filharmoniků, houslový virtuos Guy Braunstein poprvé v České republice
Guy Braunstein vystoupil včera v Domě kultury města Ostravy na své premiéře na Symfonickém koncertu, který se odehrál v rámci cyklu – tématu letošního festivalu: „Alle Menschen werden Brüder“. V úvodu diváky pozdravila společně s ředitelem Janáčkova máje Jaromírem Javůrkem i finská velvyslankyně z Prahy, Její Excelence Helena Tuuri, večer totiž řídil finský dirigent Pietari Inkinen.
29.května 2016
Lukáš Vondráček vyhrál soutěž královny Alžběty
Tato soutěž v Bruselu - Queen Elisabeth Competition 2016 -je jednou z největších a nejprestižnějších klavírních soutěží na světě.
28.května 2016
Improvizační mistrovství špičkových umělců ovládlo Hudebně taneční večer
Sedm umělců na pódiu Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Páteční festivalový večer byl skutečně výjimečným a ojedinělým projektem Janáčkova máje. Nápaditou a promyšlenou směsici melodií a tónů řídil Jaroslav Tůma, náš přední český varhaník, klavírista, cembalista, pedagog a hudební popularizátor.
27.května 2016
Nikolaos Grigoriadis si odskočil od Kryštofa a říká: Janáčkův máj je možná odrazový můstek
Na Janáčkově máji pravidelně vystupují ostravští sólisté a komorní soubory. Tentokrát se ve na společném večeru představil skvělý trumpetista Nikolaos Grigoriadis, známý také jako člen populární skupiny Kryštof, a smyčcový komorní orchestr Camerata Janáček. Širší veřejnost možná netuší, že Nikolaos je zároveň pedagogem na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě a na Fakultě umění Ostravské univerzity. Povídali jsme si s ním krátce po úspěšném ostravském koncertu.
27.května 2016
Janáčkův máj včera zavítal do Třince
Muzikál, Muzikál, Muzikál! Třinec, Dům kultury TRISIA, 18 hodin přivítal dokonce tři nositele prestižní ceny Thálie udělované Hereckou asociací České republiky. V Třinci se představila Hana Fialová, Tomáš Savka a Petr Gazdík, doplnila je neméně kvalitní umělkyně Silvia Holečková.
27.května 2016
Ocenění pro festival! Ředitel Janáčkova máje získal prestižní Cenu města Ostravy
Jaromír Javůrek mezi pěti oceněnými. Zastupitelé města Ostravy ve středu 25. května udělili Čestné občanství města Ostravy lékaři, dietologovi a autorovi více než dvou stovek odborných publikací Rajku Dolečkovi, Cenu města Ostravy skladateli Milanu Báchorkovi, sportovnímu trenérovi Oldřichu Jurákovi a řediteli Janáčkova máje Jaromíru Javůrkovi, Cenu města Ostravy in memoriam literárnímu vědci Vladimíru Macurovi.
26.května 2016
Člen skupiny Kryštof vystoupil jako sólista klasické hudby
Na Janáčkově máji pravidelně vystupují ostravští sólisté a komorní soubory. Letos se na společném večeru představil skvělý trumpetista známý spíše jako člen skupiny Kryštof a smyčcový komorní orchestr nesoucí Janáčkovo jméno. Nikolaos Grigoriadis a Camerata Janáček s uměleckým vedoucím Pavlem Doležalem.
25.května 2016
Trio Martinů poprvé na Janáčkově máji. Kouzelné prostředí vítkovického zámečku
Opět bylo na koncertě Janáčkova máje plno. Včera v úterý 24. května v 19 hodin se zaplnil salon zhruba pro 100 návštěvníků empírového zámku ve Vítkovicích postavený Rothschildy na konci první poloviny 19. století. Komorní, intimní prostředí jakoby stvořené právě pro komorní koncerty.
24.května 2016
Tři nositelé prestižní ceny Thálie na jednom večeru. Z Ostravy festivalovým autobusem do Třince a zp
Nemusíte jezdit na Brodway nebo do Londýna – stačí jet do Třince. Uslyšíte nejznámější hity světových muzikálů Evita, Notre Dame de Paris, Bídníci Fantom opery, ale i spoustu dalších hudebních překvapení, a to v podání hvězd, nositelů českých muzikálových Thálií.
23.května 2016
Pozvánka na pondělní Koncert vítězných prací GENERACE
Koncert Mezinárodní soutěže skladatelů do třiceti let zemí Visegrádské čtyřky GENERACE se uskuteční TOTO PONDĚLÍ 23. května v 17 hodin v koncertním sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Letošní jubilejní 5. ročník této soutěže byl opět velmi silně obsazen, a to v obou kategoriích. Zvláště úroveň soutěžních prací v nižší věkové kategorii vykázala vyšší kvalitu, což je velkým příslibem pro budoucnost.
23.května 2016
Setkání svaté Hildegardy von Bingen a Guillaume de Machauta
Včera, v neděli 22. května, 18 hodin. Kostel sv. Bartoloměje v Kravařích byl svědkem navýsost poučené interpretace souboru Ensemble Per Sonat a její vůdčí osobnosti, sopranistky Sabine Lutzenberger.
22.května 2016
Varhanní recitál v Ludgeřovicích. Nejlepší koncert za posledních pět let
Varhanní recitál s překvapením v sobotu 21. května. Kostel sv. Mikuláše v 18. hodin se zaplnil do posledního místa. Tomáš Mihalík, vítěz mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena představil na počátku své umělecké cesty interpretační umění ve velkolepém inspirativním prostředí ludgeřovického chrámu s neopakovatelnou akustikou. Jednolodní stavba z roku 1906 z režných a glazovaných cihel, kterou uzavírá polygonální kněžiště, po stranách se sakristií a kaplí, skutečně praskala ve švech. Hudba se nesla k divákům i do velkolepého prostoru včetně 75 metrů vysoké hranolové věže se zvonicí. Slavnostní meditativní atmosféru dokreslovala výzdoba kostela, hlavní oltář svatého Mikuláše, dva boční oltáře svaté rodiny a svaté Barbory akademického sochaře G. Schreinera z Řezna a čtrnáct obrazů křížové cesty.
21.května 2016
Včera byl zahájen Janáčkův máj s Drážďanskou filharmonií. Dnes varhanní recitál v Ludgeřovicích.
Včera byl zahájen 41. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj. Tento koncert s Drážďanskou filharmonií, dirigentem Michaelem Sanderlingem a houslovým virtuosem Ivanem Ženatým, který je odbornou kritikou posluchači i hudebními kolegy označován za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti, byl vyprodán za tři hodiny v den zahájení prodeje, tj. již 1. února tohoto roku.
20.května 2016
Zahájení Janáčkova máje dnes: Zahajovací koncert, vernisáž výstav.
Zahajovacím koncertem Drážďanské filharmonie s dirigentem Michaelem Sanderlingem a houslovým virtuosem a prezidentem festivalu Ivanem Ženatým bude dnes v pátek 20. května v Domě kultury města Ostravy v 19.00 hodin zahájen již 41. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj.
19.května 2016
U Janáčka mohu ještě hodně objevovat, říká šéfdirigent Drážďanské filharmonie, která míří do Ostravy
41. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj zahájí v pátek v Ostravě Drážďanská filharmonie, orchestr s více než 146letou historií. Taktovku nad zahajovacím koncertem převezme jeho šéfdirigent Michael Sanderling, jako sólista vystoupí houslový virtuóz Ivan Ženatý. Michael Sanderling pochází ze slavné hudební rodiny a kromě dirigování je i vystudovaným violoncellistou. Drážďanskou filharmonii vede od roku 2010.
17.května 2016
ZMĚNA PROGRAMU! Do Krnova přijede přední český klavírista Igor Ardašev a houslista František Novotný
Po dohodě pořadatele Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj a spolupořadatele Městského kulturního a informačního střediska Krnov namísto plánovaného Písňového večera vystoupí v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově klavírista Igor Ardašev a houslista František Novotný.
16.května 2016
Lukáš Vondráček postoupil do finále Alžbětiny soutěže v Bruselu
Lukáš Vondráček bude několik dní před svým koncertem na Janáčkově máji v Ostravě (2. června) bojovat ve finále prestižní soutěže.
5.května 2016
Houslový virtuóz Guy Braunstein míří na Janáčkův máj
Houslový virtuóz Guy Braunstein, někdejší koncertní mistr Berlínských filharmoniků, se představí v rámci festivalu Janáčkův máj na symfonickém koncertu v Domě kultury města Ostravy, kde zahraje spolu se se Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK a finským dirigentem Pietari Inkinenem. V telefonickém rozhovoru mezi Ostravou a Berlínem, kde momentálně žije, jsme si s ním povídali o jeho cestě mezi světovou hudební elitu, o Leoši Janáčkovi a samozřejmě i o chystaném koncertu, který se bude konat v neděli 29. května 2016.
20.dubna 2016
Šance pro zájemce o vyprodané koncerty Janáčkova máje.
Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj 2016 zahájil prodej vstupenek 1. února tohoto roku. Počátkem března, tedy po měsíci od zahájení prodeje registroval 6 vyprodaných koncertů z celkových 19 večerů letošního 41. ročníku, další z nich budou zanedlouho také vyprodány. Organizátoři se proto snaží vyjít vstříc zájemcům o vyprodané koncerty a do prodeje nyní uvolnili několik desítek vstupenek na dva z nich.
18.dubna 2016
Nemusíte jezdit na Broadway nebo do Londýna. I v Třinci se dějí věci
Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj 2016 letos kromě jiných míst v Moravskoslezském kraji zavítá do Třince. Prestižní evropský festival jeden z 19 slavnostních večerů věnuje oblíbenému dramatickému žánru, který mají návštěvníci divadel tolik rádi, muzikálu. A dal mu i úderný a výstižný název Muzikál, Muzikál, Muzikál! Celý večer totiž o ničem jiném nebude.
6.dubna 2016
Janáčkův máj představí dva ze tří nejlepších operních pěvců za rok 2015
Koncert, který je na programu v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj 5. června umístěn do GONGU v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě, představí sólistu a čerstvého držitele “operní Thálie”. Tenorista Jaroslav Březina ji na konci března o velikonočním víkendu dostal za roli Laca Klemeně v brněnské inscenaci Janáčkovy Její Pastorkyně.
30.března 2016
Je znám termín a místo Koncertu vítězných prací GENERACE 2015
Koncert mezinárodní soutěže se uskuteční 23. května v 17 hodin v koncertním sále Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Letošní jubilejní 5. ročník této Mezinárodní soutěže skladatelů do třiceti let zemí Visegrádské čtyřky byl opět velmi silně obsazen, a to v obou kategoriích. Zvláště úroveň soutěžních prací v nižší věkové kategorii vykázala vyšší kvalitu, což je velkým příslibem pro budoucnost.
22.března 2016
Varhanní recitál s překvapením. Odtajněno!
Pořadatelé 41. ročníku MHF Janáčkův máj se rozhodli „odtajnit“, kdo bude v programové nabídce avizovaným překvapením na varhanním recitálu 21. května v chrámu sv. Mikuláše v Ludgeřovicích.
18.března 2016
Janáčkův máj 2016 hlásí šest vyprodaných koncertů
Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj začne za dva měsíce (20. května – 9. června), o program je však velký zájem už dnes. Po měsíci předprodeje má Janáčkův máj šest večerů, na něž vstupenky už nemůže nabídnout. Vstupenky na Zahajovací koncert s Drážďanskou filharmonií zmizely dokonce za dvě hodiny od zahájení předprodeje (1. února).
15.února 2016
Voglerovo kvarteto, prestižní německý komorní soubor poprvé navštíví Ostravu a Janáčkův máj
Loňský rok byl pro Voglerovo kvarteto mimořádný. Na mnoha koncertech v řadě německých měst společně s publikem a dalšími předními umělci oslavili členové kvarteta své 30 narozeniny. Voglerovo seskupení jen jedním z nejstarších a nejúspěšnějších kvartetů v Německu. A také úspěšným „autorem“ knihy “Svět na 16 strunách”, jež je určena nejen pro skalní fanoušky komorní hudby a hudební experty, ale i pro hudební amatéry a milovníky klasické hudby. Výrazné aktivity souboru pokračují i letos.
4.února 2016
Vstupenky na Zahajovací koncert vyprodány za dvě hodiny
Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj zažívá nápor. V pondělí odpoledne v 15 hodin byl zahájen předprodej vstupenek a již o dvě hodiny později byl vyprodán Zahajovací koncert. Zřejmě se bude opakovat situace z loňského roku, kdy byly před začátkem festivalu vyprodány vstupenky na dvě třetiny všech koncertů.
1.února 2016
Začal předprodej vstupenek na Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj
Přijedou světové a evropské hvězdy i přední čeští umělci. Drážďanská filharmonie s více než 146 letou historií, německý dirigent Michael Sanderling, houslový virtuos a prezident festivalu Ivan Ženatý působící v USA na Cleveland Institute of Music, do roku 2012 koncertní houslový mistr Berlínských filharmoniků Guy Braunstein, finský dirigent Pietari Inkinen, operní pěvkyně, mezzosopranistka Dagmar Pecková. Po sedmi letech do Ostravy zavítá ke svému prvnímu festivalovému vystoupení kdysi zázračné dítě z Opavy a dnes v USA žijící a velké úspěchy slavící klavírista Lukáš Vondráček a na závěrečném koncertu se poprvé v Ostravě představí špičkový klavírista ze severního Walesu Llŷr Williams.
27.ledna 2016
JAK ZÍSKAT VSTUPENKY?
Vstupenky je možno zakoupit od 1. února 2016 v kterékoliv z našich pokladen.
25.ledna 2016
Předprodej vstupenek na Janáčkův máj 2016 začíná 1. února
Příští týden v pondělí 1. února bude zahájen předprodej vstupenek na 41. ročník Mezinárodního hudebního festival Janáčkův máj. Vstup do pátého desetiletí existence festivalu je mimořádný. Hlavní myšlenkou je mezinárodní spolupráce, posílení dialogu a demokracie ve smyslu Schillerova – Beethovenova poselství „Alle Menschen werden Brüder“ neboli „Všichni lidé bratry jsou“. Festival tímto reaguje na vlnu terorismu a násilí v současnosti ochromujícími celou Evropu.
15.ledna 2016
Alle Menschen werden Brüder
41. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj chce některými svými koncerty podtrhnout myšlenku spolupráce a společného kulturního prostředí a života v Evropě. Chce připomenout slova Leonarda Bernsteina: „...toto bude naše odpověd‘ na násilí - budeme dělat hudbu ještě naléhavěji a opravdověji než dosud“.
11.ledna 2016
Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj vstupuje do pátého desetiletí své existence
Hlavní myšlenkou letošního 41. ročníku je mezinárodní spolupráce ve smyslu Schillerova – Beethovenova poselství „Alle Menschen werden Brüder“. Festival se tak snaží reagovat na vlnu terorismu a násilí, která v současnosti ochromují celou Evropu. Věříme, že i hudebním hlasem přispěje náš festival k mezinárodnímu dialogu a demokracii.
8.ledna 2016
Hlavní hvězdy 2016