< Zpět

Ohlasy na 40. jubilejní ročník Janáčkova máje

21.července 2015
Vážení a milí nadšenci, příznivci Janáčkova máje. Posíláme vám letní pozdrav, malé ohlédnutí za letošním festivalovým ročníkem. Psali jste nám hodně, během festivalu i po něm. Proto jsme si dovolili některá vaše poděkování a postřehy zveřejnit, abychom se o ně podělili i s ostatními našimi věrnými posluchači krásné hudby. Děkujeme moc za vaši podporu.

 

Vážený pane řediteli,
nemám sice akademické hudební vzdělání, ale jsem milovníkem každé krásné "muziky", a proto i častým návštěvníkem hudebních událostí v Ostravě i v naší republice. Osobně jsem se Vám asi nikdy nepředstavil, ale předpokládám, že mě "od vidění" znáte, sedávám na koncertech, kde to jde, spíše vpředu než vzadu. To ale není podstatné.

Dovolte, abych Vám vyslovil opravdový obdiv a upřímné poděkování za to, jak  precizně připravujete a organizujete každoročně Janáčkův máj. Letošní nabídka byla velmi pestrá a kvalita toho, co jsem navštívil, výjimečná.

Dovolím si využít tohoto poděkování i k malému osobnímu povzdechu. Kdysi se mi moc líbily Harfové dny, které ob rok pořádala paní Ada Balová. Harfu pokládám po varhanách za další královský nástroj. Nešlo by  příští ročník JM obohatit nějakým harfovým programem? Nebo se pokusit "Dny" nějak obnovit?

Vděčně Vás zdraví a stálé zdraví přeje
Zdeněk K., Ostrava

 

 

 


Chtěli bychom Vám poděkovat,
za úžasné hudební zážitky, které nám zprostředkoval letošní ročník hudebního festivalu Janáčkův Máj. Violoncellista Jiří Bárta nás přímo uchvátil virtuozitou a energií, která z něj proudila a to i přes značné horko, které panovalo. Těšíme se na další ročníky!

Máme dotaz, zda bychom v Ostravě nemohli vidět a hlavně slyšet sólistku Národního divadla v Praze, sopranistku Hanu Jonášovou. Příští rok uplyne 260 let od narození Wolfganga Amadea Mozarta a soprán Hany Jonášové, kterou jsme viděli několikrát na koncertech v televizi, by jistě potěšil srdce mnohých milovníků hudby.

Děkuji.

Za skupinu hudebních nadšenců,
Irena K., Ostrava-Hrabová

 

 

 


Jaromíre,
to bylo zase včera tolik nádherné a skvěle zahrané hudby, že jsem nemohla spát.

Řeším si takový malý problém, který z koncertů Liverpoolu a ČF mne uchvátil víc. Nevím.

Před chvílí jsem si i na vašich stránkách přečetla o průběhu kongresu ředitelů festivalů.

Co dodat - je to jasné, úžasný festivalový ročník i se vším děním v jeho rámci. Opravdu z celého srdce děkuji za sebe a určitě i za masu ostatních spokojených posluchačů za to, jak a jaké lahůdky pro srdíčko nám připravujete.

Gratuluji celému týmu!
Věra E. :-)

P. S.: Ještě si asi dlouho nebudete moci odpočinout, ale alespoň si můžete oddechnout. 

 

 

 


Vážený pane řediteli Janáčkova máje,
znovu Vám děkuji za krásné hudební a osobní zážitky ze série koncertů Janáčkův máj  2015. Vyřiďte, prosím, poděkování i Vašim spolupracovníkům. Byla jsem osobně  včera poděkovat mistru taktovky panu Jiřímu Bělohlávkovi. Měla jsem dojem, že ho to  potěšilo. Velmi ochotně se se mnou nechal vyfotit. Měla jsem dokonce to štěstí, že jsem v Leningradě slyšela v "bolšoj sale" koncert "Skripičnoj muziky", hrál "narodnoj artist Igor Oistrach " a v Kolíně nad Rýnem Beethovena a Mahlera.

Obracím se na Vás také s nápadem, zda byste nebyl ochoten pro milovníky koncertů uspořádat besedu o náročnosti přípravy  Janáčkova máje, ale i jako zadostiučinění z dobře vykonané  "práce". Mám stovky programů s podpisy významných dirigentů a sólistů.
Ráda také sleduji Vaše besedy v TV Noe.

V září se koná poslední beseda v Kulturním domě pro "studenty" Hudební univerzity třetího věku při Janáčkově filharmonii, určitě by všechny potěšila beseda s Vámi.

Těším se  na odpověď,
E. S., Kouty

 

  

 


Milý Jaromíre,
gratuluju Ti opravdu upřímně k úspěchu, jakým byl určitě letošní ročník Tvého skvělého festivalu. Alespoň vše, co jsem zatím o tom četla, je v superlativech.

Světlana J., Praha

 

 

 


Dobrý den, vážení přátelé,
vy všichni skvělí lidé, kteří jste měli na starosti toto veliké dílo! Vaše dobrá práce byla zjevná.

Po včerejším  závěrečném koncertu si dovoluji Vám všem poděkovat za hluboké hudební zážitky, které jste nám zajistili zorganizováním tohoto překrásného festivalu, jakož i zajištěním vstupenek na něj při respektování našich přání.

Téměř po každém koncertě jsme měli radost a velmi pěkný dlouho přetrvávající  pocit. Vřelé, vřelé díky! Už teď se těšíme na příští rok.

S přáním všeho dobrého
manželé Vladimír a Ludmila L.

 

  

 


Pane řediteli,
Slyšel jsem krom Bárty a 48 strun vše. Ani jeden koncert nebyl vyloženě slabý, všechny byly spíše lepší až výborné. Gratuluji Vám. Festival má vzestupnou tendenci a bude velmi těžké tuto laťku příští rok přeskočit. 

S pozdravem a poděkováním,
Milan B.