< Zpět

Showcase mladých interpretů a pěvců v oboru klasické hudby

2.června 2015
5. června se uskuteční první česká Showcase mladých interpretů a pěvců v oboru klasické hudby při MHF Janáčkův máj. Koná se od 14 hodin na Janáčkově konzervatoři v Ostravě při příležitosti zasedání Evropské festivalové asociace, které se účastní na sto zástupců členů významných mezinárodních festivalů sdružených v této asociaci.

 

Showcase je jedním z výstupů Roku české hudby 2014. Pořádá ji Institut umění-Divadelní ústav ve spolupráci s agenturou Janáčkův máj, o. p. s., organizátoremMezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj, který v tomto roce slaví 40 let své existence.

 

Na showcase vystoupí nejmladší úspěšná generace českých interpretů a pěvců, na základě výběru odborníků: jedenáct instrumentalistů (mezi nimi např. trumpetista Vilém Hofbauer, houslistka Julie Svěcená, fagotistka Michaela Špačková, saxofonista Lukáš Kolek, klavírista Matyáš Novák ad.) a osm pěvců (např. sopranistka Eliška Gattringerová, Barbora Perná, mezzosopranistka H. Dobešová, barytonista Luboš Skala, basista Jan Šťáva).

 

Účelem je využít příležitosti mezinárodního setkání odborníků a pořadatelů k prezentaci našich umělců a napomoci tak v jejich uplatnění v konkurenčně náročném mezinárodním prostředí. Mladé instrumentalisty a pěvce doprovodí vynikající ostravští klavíristé a pedagogové Janáčkovy konzervatoře v Ostravě Michal Bárta a Jiří Janík. Sekce instrumentalistů se uskuteční v sále Leoše Janáčka, pěvecká sekce pak proběhne v malém koncertním sále Bohuslava Martinů.

 

 

Kontakty:

Více informací o Showcase mladých interpretů v oboru klasické hudby

lenka.dohnalova@divadlo.cz (IDU), sikora@janackuvmaj.cz (MHF Janáčkův máj).

 

Ondřej Sikora, projektový manažer

sikora@janackuvmaj.cz

+420 607 783 165

59 7489 393

Janáčkův máj, o.p.s.

28. října 124/2556

702 00 Ostrava