< Zpět

Největší hudební svátek severní Moravy a Slezska začíná. Přijíždí na něj celá festivalová Evropa

22.května 2015
Jubilejní 40. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj hlásí: Je téměř vyprodáno! V době od neděle 24. května do pondělí 8. června zavítají do Ostravy osobnosti politické, veřejné a zejména umělecké sféry. Letos si navíc dá v Ostravě rendez vous celá festivalová Evropa! K dnešnímu dni potvrdilo účast 98 ředitelů a generálních manažerů velkých evropských festivalů! Do Ostravy přijedou na konferenci Evropské festivalové asociace pořádanou v rámci Janáčkova máje.

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT

Pozornost je nyní směřována na tuto neděli, kdy se poprvé otevřou pomyslné brány festivalu a Janáčkův máj bude oficiálně zahájen. Za několik desítek hodin se poprvé v historii festivalu představí Janáčkova filharmonie Ostrava se svým novým šéfdirigentem Heiko Mathiasem Förstrem. V Domě kultury města Ostravy v neděli 24. května v 19 hodin společně uvedou „německou“ Sinfoniettu a Příběhy tisíce a jedné noci, Šeherezádu Rimského-Korsakova. V dalších 15 dnech bude v 8 městech uvedeno dalších 20 festivalových koncertů.Program, POSLEDNÍ vstupenky a další informace na www.janackuvmaj.cz

 

SOUTĚŽ GENERACE

Součástí Janáčkova máje je také přehlídka nejlepších českých mladých umělců a koncert vítězných prací skladatelské soutěže GENERACE - jediné svého druhu v Evropě! Skvělé výkony mladých umělců, kteří nastudovali skladby svých vrstevníků ze zemí V4, je možné obdivovat již ve středu 27. května v 17 hodin v inspirativním prostředí Galerie výtvarného umění v Ostravě.

 

DOBRÉ ZPRÁVY SE SKUPINOU ČEZ

Vedení Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj vyhlásilo společně s Nadací ČEZ jako generálním partnerem festivalu soutěž. Účastníci jednotlivých koncertů mohou posílat své zážitky dokumentující atmosféru festivalu na adresu zazitky-janackuvmaj@seznam.cz. Pro vylosovaného autora Skupina ČEZ připraví exkurzi do běžně nepřístupných míst Divu Česka - vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně.

 

Projekt "Valná hromada a konference Evropské festivalové asociace (EFA) v Ostravě" se koná za finanční podpory Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.