< Zpět

Janáčkův máj už hlásí vyprodané koncerty

21.února 2013

Devatenáct koncertů, deset nádherných sálů, padesátka interpretů světových jmen - takový bude letošní Janáčkův máj, mezinárodní festival s bohatou historií a tradičně vysokou návštěvností. Pořadatelé mají už dnes důvod k radosti – během pouhých dvou týdnů bylo prodáno přes dva tisíce vstupenek.

„Koncert k 170. výročí narození a stému výročí úmrtí českého violoncellisty a hudebního skladatele Davida Poppera je už vyprodán. Vůbec se tak velkému zájmu posluchačů nedivím. Po třech letech se nám podařilo do Ostravy znovu přivézt jednu z nejlepších českých violoncellistek Dominiku Weiss Hoškovou, poprvé se představí Jiří Hošek, třetím hráčem na violoncello bude naopak dlouholetý příznivec Janáčkova máje Jiří Hanousek. Na klavír je doprovodí mladý pianista s výjimečnými virtuózními schopnostmi Ivo Kahánek. Jsem přesvědčen, že prostředí Vítkovického zámku dodá dílům Davida Poppera patřičnou atmosféru a všichni, kdo se 21. května na koncert vypraví, budou svědky mimořádné hudební události,“ říká ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

Velký zájem je také o Závěrečný koncert, na kterém 11. června vystoupí famózní operní pěvkyně Dagmar Pecková, Symfonický orchestr hlavního města Prahy bude dirigovat Libor Pešek. Ve společenském sále Domu kultury města Ostravy zazní skladby Felixe Mendelssohn-Bartholdyho, Richarda Wagnera a Hectora Berlioze. „Pokladny hlásí posledních padesát volných míst. Milovníkům velkých orchestrů a nádherného mezzosopránu Dagmar Peckové doporučuji urychleně si vstupenky objednat nebo přímo zakoupit,“ dodává J. Javůrek.

Objednávkový systém funguje stejně jako v minulých letech – požadavky přijímá festivalový sekretariát poštou, faxem nebo e-mailem.  Lístky je potřeba vyzvednout ve vybraných pokladnách do měsíce od objednání. Držitelé průkazů TP a ZTP mají nárok na padesátiprocentní slevu. Více informací zájemci najdou na www.janackuvmaj.cz, nebo mohou telefonicky kontaktovat pracovnice sekretariátu Janáčkova máje na čísle: 597 489 421. (tam)

 

Tamara Vrla
PR, mediální zástupce
Mobil:  733 529 899, 604 832 036
E-mail: tamara.vrla@seznam.cz