< Zpět

Mátl Lubomír

Je předním českým mezinárodně uznávaným sbormistrem a dirigentem. Po ukončení studií na brněnské JAMU ( pod vedením prof. Veselky ) dosáhl mimořádných výsledků s Brněnským akademickým sborem doma i na zahraničních uměleckých zájezdech. V letech 1979 - 1981 působil jako hlavní sbormistr Filharmonického sboru Slovenské filharmonie v Bratislavě a poté se stal hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru při České filharmonii v Praze (1981 - 1992). V následujících třech letech byl ještě sbormistrem Smíšeného sboru Českého rozhlasu. Měl možnost spolupracovat s významnými dirigenty ( C. Abbado, L. Bernstein, V. Neumann, W. Sawallish, S. Baudo, L. Bernstein, R. Mutti, L. Pešek, J. Bělohlávek aj. ) a jeho jméno znají posluchači sborového zpěvu snad po celém světě.
Od r.1972 působí jako interní pedagog na katedře dirigování JAMU v Brně. V současné době spolupracuje s mnoha filharmonickými tělesy, orchestry a sbory doma i v zahraničí. PSMU dosáhlo pod jeho vedením od r.1975 mnoha velkých úspěchů na domácích i zahraničních pódiích.
Mátlův styl práce určuje neutuchající energie a neklidné hledačství. Je také prvním sbormistrem, který neprošel Sdružením jako zpěvák a přišel zvenčí. To se ukazuje jako přednost - Lubomír Mátl zachovává tradice sboru, avšak přináší také nové interpretační pohledy v řadě uváděných skladeb.

 

 

Termíny koncertů interpreta