< Zpět

Katta

„Katta sténá, šeptá, bouří i hladí. Barvy, které vytváří hlasem a svěžím zvukem svých varhan, jako by nebyly z této planety.“ (časopis Gramophone)

„Je to jedinečná umělkyně.“ (americký varhaník Cameron Carpenter)

Katta otevírá hudbou nové světy; ať už v kostele na tradičních chrámových varhanách, tak i mimo něj na svém unikátním bílém nástroji, vytvořené na míru a objednávku Katt. Její bílé varhany, jsou elegantní a mimimalistické, příčemž Katt je nepřehlédnutelná: bosonohá varhanice, andělsky eterická, i zemitě živelná. Katta opravdu není běžnou varhanicí. nutí nás vnímat varhany jinak a boří vžité představy o tom co znamená varhanní recitál.

Když na jaře 2016 vyšlo její průlomové album Organ Works „Veni Sancte Spiritus“, jako by se před námi rozprostřela mapa do hudby v srdci této pozoruhodné umělkyně. Spolu se skladbami Bacha, Parta či Messiaena nabízí toto album poprvé i vlastní skladby Katta, znějící étericky, jakoby ani nebyly z tohoto světa. Katta vás zve na pozoruhodnou a strhující duchovní cestu, která si získává srdce publika všude, kde se objeví.

Stále větší pozornost přitahují jak její skladby, ať už sólové či orchestrální), tak její sytý, vroucí hlas.

Jako klasická varhanice a cembalistka na sebe Katta v mezinárodním měřítku upozornila při koncertech s orchestry jako Anima Eterna (s dirigentem Josem van Immerseelem), Zurich Chamber Orchestra (pod taktovkou Sira Rogera Norringtona) anebo s Royal Flemish Philharmonic, Symfonickým orchestrem hl. města Praha FOK či Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Vystoupila ovšem také na evropských multižánrových festivalech, například v rámci pražských Strun podzimu s americkým varjhaníkem Cameronem Carpenterem.

Svou interpretací si Katta podmanila posluchače překračující rámec tradiční klasické hudby. Její koncerty jsou nabité energií a vzrušením. Před publikum předstupuje umělkyně, která je svá až do morku kostí.

Termíny koncertů interpreta

sobota 3. června 2017 18:00, Opava, kostel sv. Ducha