< Zpět

Nikol Bóková

Česká klavíristka Nikol Bóková je posluchačkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve třídě Jana Jiraského. Navštěvuje první ročník magisterského stupně, na který navázala po ročním studiu na Hudební akademii Karola Szymanowského v Katovicích, kde měla možnost rozvíjet svou interpretaci pod vedením Zbigniewa Raubo a Joanny Galon-Frant.

Roku 2012 završila šestileté studium na Janáčkově konzervatoři v Ostravě pod vedením Hany Kundrátové. V témže roce vystoupila potřetí s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Letos byla oslovena ke spolupráci s předními českými tělesy (Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Brno).

Se sólovým repertoárem Nikol Bóková vystoupila kromě České republiky v Německu, Polsku, Slovensku a Itálii.

Jako součást ukončení bakalářského studia nahrála kompletní opus č. 33 Etudes-Tableaux Sergeje Rachmaninova. Od roku 2016 nahrává vybrané klavírní skladby pro Český rozhlas.

Jejím posledním soutěžním úspěchem byla první cena na Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka (2015). Je také laureátkou mnoha dalších soutěží, jako například Val Tidone Young Talents Competition (2014), Maccagno in Musica (2008), Musica Insieme v Itálii (2009), International Piano Competition of Ferenc Liszt v Maďarsku (2011) nebo Klavírní soutěž Bohuslava Martinů v Praze (2007).

Jakožto pravidelný účastník interpretačních kurzů a masterclassů vedených renomovanými pianisty se v minulém roce aktivně účastnila například masterclassu Nikolaje Luganskyho.

Její repertoár se pohybuje v rozmezí od baroka až po současnost, momentálně se nejvíce zaměřuje na hudbu přelomu 19. a 20. století. Souběžně se sólovou intepretací se Nikol věnuje také komorní hře.

Termíny koncertů interpreta

neděle 28. května 2017 10:00, Vítkovický zámek