< Zpět

PVC - Prague-Vienna-Connection

V roce 2010 vznikl tento neobvyklý a jedinečný kvartet z českých jazzových zkušených hudebníků a rakouských  jazzových interpretek,které přes své mládí  patří k tomu nejlepšímu co naší sousedé  mají.

V tomto krátkém čase na sebe upozornil publikum i odbornou veřejnost  koncerty v několika evropských zemích (Česká Republika, Slovensko, Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Chorvatsko).

Jednalo se jak o samostatné koncerty, tak o vystoupení na  různých festivalech: Jazz Festival Polička, Terst love Jazz a Jazzveneto (Itálie), Košice, Groznijan (Chorvatsko), Fehring (Rakousko) nebo ve vyhlášených jazzových klubech, jako Porgy & Bess, a Jazzland ve Vídni nebo Reduta a Jazzdock v Praze.

Rakouskou stranu zastupují zpěvačka Dorothea Jaburek, která svým sametovým hlasem, jedinečným frázováním a zálibou experimentovat přesvědčuje o výjimečnosti mezi rakouskými zpěvačkami.

Pianistka Julia Siedl je nová hvězda rakouské jazzové scény a svým uměním již získala respekt v celé Evropě.

Českou stranu zastupuje František Uhlíř, který patří k nejvýznamnějším evropským hráčům na kontrabas a Jaromír Helešic, legendární pražský hráč na bicí nástroje.
Repertoár skupiny je tvořen jak z vlastních úprav standartů tzv. „ American Songbook“, tak i z vlastních skladeb, které napsali pro toto jedinečné obsazení N. Zach, J. Siedl a F. Uhlíř.

Hudba PVC popisuje širokou škálu emočních stavů a čerpá z bohaté a nevyčerpatelné studnice  jazzových stylů a směrů. Díky této barevnosti  PVC – nezní uměle jako z plastu,ale naopak velmi rozmanitě!

Termíny koncertů interpreta