< Zpět

Gernot Heinrich

Hudební vzdělání získával jako sólista Wiener Sängerknaben na mezinárodních koncertech a ve vídeňské Státní opeře. Navštěvoval hudební gymnázium, studoval hru na trubku na univerzitě v Grazu a zpěv na Hudební univerzitě ve Vídni.

Spolupracoval mimo jiné se soubory Clemencic-Consort, Progetto Semiserio, Bach-Collegium Stuttgart, Neue Oper Wien, s orchestry Tonkünstler Niederösterreich, Karlsruher Barockorchester, Bayerische Kammerphilharmonie a s dirigenty Helmuthem Rillingem, Martinem Haselböckem, Kristjanem Järvim a René Clemencicem.

Vystupuje v divadlech ve Vídni (Schauspielhaus, Kammeroper, Neue Oper), ale zpíval také v Donu Giovannim v mongolském Ulánbátaru nebo na festivalu Carinthischer Sommer v Mozartově Povinnosti prvního přikázání. Jeho jméno také často najdeme v koncertních programech ve Vídni (Musikverein, Konzerthaus, Stephansdom) i v dalších rakouských městech (St. Pölten, Klagenfurt), nebo na festivalech v Německu, Švýcarsku, Francii a Itálii. Věnuje se také spolupráci se souborem Vienna Voice Artists, který spoluzakládal a má na kontě řadu rozhlasových a CD nahrávek.

 

 

 

 

 

 

Termíny koncertů interpreta