< Zpět

Stryjo

Polský jazzový soubor Stryjo, který je dnes znám i za hranicemi Polska (Maďarsko, Čína, Jižní Korea,...) vznikl spojením kreativních hudebních nápadů Nikoly Kolodziejczyka, Macieje Szczycińskiego a Michala Bryndala. Společně tvoří hudbu, která je velmi komunikativní a rezonuje s posluchači mladými duchem i věkem. Všichni přišli do souboru se svými bohatými zkušenostmi, které nabyli v nahrávacích studiích, interpretací hudby filmové i komorní a spoluprací s jinými soubory – např. Hilliard Ensemble.

Nikola Kolodziejczyk je klavírista, skladatel a dirigent. Jeho skladby vedle Stryja objednaly a hrály např. Wroclavská filharmonie, Jazzový orchestr Regensburg,Metropolitní orchestr Richarda Bona v Holandsku, ale také Akademický barokní orchestr Katovice a známí sólisté v mnoha zemích celého světa.

Maciej Szczyciński se řadí k nesympatičtějším a nejžádanějším jazzovým kontrabasistům Polska. Hrál s celou polskou jazzovou špičkou, ale rovněž s Maritou Alban Juarez, ve formacích Noche de Boleros, Los Payos a v rockové skupině Des Moines. Na svém kontě má nahrávky hudby pro děti, hudby filmové a další.

Michal Bryndal je nejen skvělým hráčem na bicí nástroje, ale rovněž grafikem.Bicími nástroji je plně zaujat a ve snaze po co nejzajímavějším a nejoriginálnějším zvuku hraje speciálně upravenými paličkami, které kombinují dřevo, kov a umělou hmotu. Také on spolupracoval s celou řadou skvělých hudebníků a hrál v nejrůznějších formacích. Je členem kultovní skupiny Voo Voo a jedním ze zakladatelů souboru Sofa.

 

Termíny koncertů interpreta